Partneři:

AG nechce sediet na mladom

Dobrý deň, chcem sa spýtať, čo robiť ak mi nechce samička sedieť na mladom. vyliahol sa v piatok, s ním ešte jeden vtáčik, ten však zomrel, tri vajíčka boli nepodarky. dnes som po rade nevyliahnuté vajíčka vyhodila a samozrejme aj mŕtveho vtáčika. zostal im tam jeden, o ktorého sa 3 dni starali a dnes večer odmieta na neho sadnúť :/

autor: Julia - vloženo: 16. 09. 2012 19:40 Citovat
►► [2] AG nechce sediet na mladom

:'( musí sedieť na ňom v noci, resp. večer sa uchýliť do búdky alebo ona sama dobre vie, kedy ho treba zahriať alebo nakŕmiť?

autor: Julia - vloženo: 16. 09. 2012 19:59 Citovat
►► [3] AG nechce sediet na mladom

Dobrý den,
to že rodiče mladé v noci nezahřívají, to bych neviděl jako největší problém, pokud je v pokoji kde jsou ptáci umístěni dostatečné teplo. U svých amadin jsem to zažil mockrát, kdy rodiče v noci mladé nezahřívali. Přes den většinou ano.
Mám spíš obavu o to, jestli se budou chtít rodiče starat jen o jedno mladé. Mám většinou zkušenost právě u amadin, že se o jedno mladé časem přestanou starat. Nemusí to být dogma, pravidlo, je možné, že to u vás dopadne jinak.

S pozdravem

Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 17. 09. 2012 19:42 Citovat
►► [4] AG nechce sediet na mladom

ďakujem za odpoveď, mláďatko ešte žije, hrvolček má plný, no mám pocit, že zostáva slabučké a že sa oneho nestarajú dostatočne, veľmi málo času trávia pri ňom a dnes ráno samček skáče a chce sa páriť ...

autor: Julia - vloženo: 18. 09. 2012 08:23 Citovat
►► [5] AG nechce sediet na mladom

Dobry den,
jak napsal kolga Lifart, pokud mlade prospiva, neni co resit. Ovsem pokud ne, je nutno hledat pricinu. na toto tema bylo napsano velmi mnoho textu, po deslim rozebirani teto situace jsem dosel k nazoru, ze pokud rodice mladata nekrmi a ihned pristupuji k nove snusce, je to zapricineno nespravnym stravovanim.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 18. 09. 2012 08:43 Citovat
►► [6] AG nechce sediet na mladom

Ďakujem p. Lifart a p. Haska, dnes chodi do budky samcek aj samicka, ako som spominala rano samcek skackal akoby sa chcel parit. chcem sa spytat, bolo mi odporucene 3 dni pred planovanym liahnutim dat naspät vtacikom vajecnu zmes, bolo to spravne alebo sme im ju nemali davat. sme chovatelia AG kratku dobu, cize sa mame vela toho este ucit a asi je aj uspechom to, ze sa nam krasne vyliahli dve mladatka, i ked jedno poslo
S pozdravom
Martisova

autor: Julia - vloženo: 18. 09. 2012 12:47 Citovat
►► [7] AG nechce sediet na mladom

Dobrý den,
podávání míchanice cca 3 dny před líhnutím je v pořádku. Mnozí chovatelé to takto praktikují plus mínus jeden den. Hlavně držím pěsti, aby rodiče to jedno mladé dále krmili. Setkal jsem se bohužel i s tím, že rodiče přestali své jedno mladé krmit těsně po výletu z hnízda. Byla z toho spousta komplikací.

S pozdravem

M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 18. 09. 2012 21:04 Citovat
►► [8] AG nechce sediet na mladom

No mláďatko to neprežilo, začali nanovo znášať, už majú znesené 3 vajíčko, odobrala som im ovocnú zmes aj vaječnú zmes a späť im to dám tri dni pred plánovaným liahnutím. čo iné treba dodržať, aby bolo liahnutie bezpečné, okrem toho, že vtáčikovia majú mať kľud. vajíčka, ktoré sa nevyliahnú je nutné odobrať? kedy?

s pozdravom

Martišová

autor: Julia - vloženo: 25. 09. 2012 09:13 Citovat
►► [9] AG nechce sediet na mladom

Dobrý deň!
Vajíčka, ktoré sa nevyliahnú (neoplodnené) je dobre nechať v hniezde aby rodičia dlhšie sedeli a zahrievali aj mladé.
S pozdravom V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 25. 09. 2012 11:26 Citovat
►► [10] AG nechce sediet na mladom

Dobry vecer,
ja osobne mam velmi spatnou zkusenost s vynechavanim podavani vajecne smesi. Ptaci se sice sklidni a pekne sedi, ale po vraceni je to pro ne jako startovaci motor pro opetovne hnizdeni. nechal jsem si proadit od marka a v soucasne dobe podavam vajecnou nepretrzite pocely rok.
Ptaci maji k dispozici prumyslove vyrabenou smes zcaky allpet s ovocnyma granulkama.
Pro nastartovani chovne sezony ptaci dostanou domaci vajecnici s jemne strouhanou mrkvi, krmnou smes s pripravkem turbobooster stridave s varenym zrnim.
Narovinu je potreba rict, ze mam paru ktera i pres toto opatreni stale mlade vyhazovali, tak ti krmi pouze na suchem zrni. Odchvoavaji tri az pet mladych na hnizdo a potomstvo je vitalni a bezproblemu preperuje do satu dospelych.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 25. 09. 2012 20:53 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web