Partneři:

Zebričky

Dobrý deň rozhodol som sa chovať zebričky tak som od pár hcovatelov odkúpil 2páriky zebričiek mám ich v rozdielních klietkach dalej od seba jeden párik biele druhý sivé/straky všimol som si že keĎ im dám stavebn materiál tak si o začnú nosiť do domčeka (pletený košík) .... robia si v ňom hniezdo.. ale do teraz som ich ešte nevidel sa páriť ani nič ... keď chcem aby mali vajíčka čo by som mal preto spraviť? niektorí píšu že vječnú zmes a vápnik alebo čo ??? eden párik mám doma 2mesiace drhý asi tždeň páriky sú staré cca 1-1,5roka ... Ďakujem za radu s pozdravom Matej

autor: Matej - vloženo: 28. 09. 2012 14:29 Citovat
►► [2] Zebričky

Doby vecer mateji,
nejvic chovatelskych uspechu budes mit, kdyz si prostudujes nejake ty weby o zebrickach a celkove o chovani ptacku. Napriklad tato stranka obsahuje velkou studnici znalosti a vedomosti chovatelu, tak proc toho nevyuzijes? Dale pak venuj svuj cas jiz napsanym diskusim. Z velke casti pripadu tam najdes odpoved i na svou otazku.
Je mi jasne ze to zabere hodne casu a zepat se je pohodlnejsi. Na druhou stranu se tak dozvis i to na co se prave neptas, ale muze te potkat jiz zitra.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 28. 09. 2012 20:11 Citovat
►► [3] Zebričky

Dobrý večer Matej. Tak najprv ťa chcem privítať medzi nami chovateľmi :). Najprv ťa chcem pochváliť že si si dal robotu a kúpil od rôznich chovateľov svoje zebričky. To je veľmi dobre, aby si začal 1. s ľahko chovateľnými vtákmi 2. s nepríbuznými vtákmi. K tomu aby mali vajíčka potrebujú okrem búdky a hniezda už spomínanú vaječnú zmes, dostatok vitamínov a teplo a hlavne kľud. Nebudú ti hniezdiť napr. v obývačke (aj keď niekedy robí aj príroda divi :) ). Všetko čo potrebuješ o chove zebričiek by si mal nájsť na mojích stránkach venovaných hlavne chovu tejto drobotiny. Nájdeš tam či už resept na vaječnú zmes, to čo treba robiť aby ti odchovali zdravé mláďatý a iné potrebné veci. Takťiež tam mám diskusiu zameranú hlavne na chov zebričiek pestrých austrálskych. Neváhaj a pridaj sa aj tam medzi nás do diskusie. Prajem ti veľa chovateľských úspechov, a hlavne veľa odchovaných zdravých mláďat, lebo to že odchovýš by ťa malo posunúť ďalej a dostať sa do toho nášho pravého sveta z ktorého už len ťažko uniknúť :D.

Pekný večer.
Jaroslav Dvorský
www.australian-astrild.estranky.sk

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 30. 09. 2012 20:04 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2014 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web