Partneři:

AG asi zadržené vajíčko

Dobrý den,
mám doma párek AG(amadin Gouldových) a potřeboval bych poradit se samičkou. Dnes když jsem přišel domů a koukal jsem do klece, uviděl jsem na zemi samičku, celou načepýřenou a se zavřenýma očima. Dal jsem ji dal do jiné klece a do teplejší místnosti, ve které je 24 stupňů. Její stav je ale stále stejný.
Před týdnem jsem jim dal budku. Klec ve které jsou, je na chodbě kde je tak 15-19 stupňů. Myslíte si, že to je zadržené vajíčko? Pořád sedí na zemi na jednom místě létat nemůže. :(
Děkuji všem za radu.

Filip H.

autor: Filip Heinrich - vloženo: 10. 12. 2012 17:11 Citovat
►► [2] AG asi zadržené vajíčko

Dobry vecer,

skuste se podivat na stranku www.gouldianfinches.eu

v sekci forum naleznete potrebne informace a celkove na strance komplexni pohled na dany druh.

M.Chomjak

autor: Miroslav Chomjak - vloženo: 10. 12. 2012 18:31 Citovat
►► [3] AG asi zadržené vajíčko

Dobry vecer,
toto je velmi castym jevem prave v chovu AG. K jeho vyskytu prispivaji nejcasteji tyto fkatory:
1) Nizka teplota
2) hnizdeni samicek ktere nedovrsily 12 mesic zivota
3) nespravna/nevyvazena potrava

Pokudp taci nejsou z otuzileho chovu, teplota v chovne mistnosti by se mela pohybovat na 21 stupnu, lepe vsak 23. Pokles teploty pres nec, neklesne li pod 15 stupnu neni skodliva, pres den vsak musi opet mit zmineou teplotu a to ne jen na par okamziku, ale stabilne.
V pripade hnizdeni mladych samicek toho bylo posano jiz spouta a nema to smysl znovu opakovat.
zadrzeni vejce, pokud se o nej skutecne jedna, byva zapricineno nespravnym hospodarenim s vapnikem v tele samicky. V minulosti jsem mel snahu podavat vapnikove preparaty, ale od vsech jsem upustil a podavam ciste drcene lastury. Ke spravnemu vyuziti vapniku je potreba pritomnost vitaminu D3 a proto je potreba zajistit aby krmna davka obsahovala oboji. Ptaky je potreba na hnizdeni pripravovat a to nejmene mesic pred samotnym hnizdenim, lepe vsak 6 - 8 tydnu.
Jak psal pan Chomjak, projdete si stranky na odkazu, jsou velmi zdarile a poucne.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 12. 12. 2012 20:45 Citovat
►► [4] AG asi zadržené vajíčko

Dobrý večer,

myslím, že se jedná o špatné podmínky pro chov a hlavně odchov AG.K poměrně nízké teplotě je třeba posoudit i vlhkost vzduchu, jeho proudění (možný průvan)a světelné podmínky na chodbě.
Pokud se jedná o zadržené vajíčko a má pevnou skořápku, pak ho můžeme zjistit lehkým "přejetím" prstem po bříšku samičky.Dříve jsem měl případy nesnášivosti u amadin páskovaných, kdy jsem špendlíkem se skleněnou hlavičkou namočenou ve stolním oleji na vaření lehce krouživým pohybem rozšířil kloaku(jak jsem se mimo jiné dočetl v knize p.Víta), ale opravdu opatrně.Vždy došlo k následnému snesení vajíčka s pevnou skořápkou nebo jen v blanitém obalu.

Karel

autor: Karel Tyšer ing. - vloženo: 13. 12. 2012 19:16 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web