Partneři:

kroužky

Dobrý den, jaké máte zkušenosti se značkovacími kroužky -viz foto č.2, fialové, kovové, rozepínací kroužky, příspěvek Aťka, téma mutace?
Použila jsem je u zebřiček, které ještě nebyly kroužkované- u jednoho samce mi způsobil kroužek ischemickou nekrosu dvou prstů (dostal se po víc jak půl roce bezproblémového nošení přes kloubek a i přes odstranění kroužku následně prsty zčernaly). A pak mám jednu samici, které jsem kroužek asi po 2 měsících sundala (měla zduřelý kloubek), přendala na druhou nožku a z té si to sama nějak sundala taky. U ostatních problém není, ale zkušenost se samcem byla nemilá.
A ještě jeden dotaz. Je na závadu, když kroužkuji každé hnízdo jinou barvou? Do jaké míry je závazná černá barva pro příští rok? To se týka asi jenom ptáků na výstavy, že?
Děkuji za reakce, hezký den Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 16. 01. 2013 15:20 Citovat
►► [2] kroužky

Dobry den,
ja osobne "rozlisovaky" pouzivam bezne od guld pres ryzovniky az po andulky. Vzdy je potreba zvolit sptavny prubemr krouzku a odstranit ostre hranky ktere zustanou po odlomeni.
To co popisujete se muze stat i u normalnich krouzku, skratka musite ptaky po nakrouzkovani hlidat. Jedna mlada gulda se mi krouzkem zahakla o kousek dratku v pletivu a nasledne prisla o nohu. Krouzky jsou skratka neco co k ptakum prirozene nepatri a jsou necim navic.
Barvu krouzku nemusite resit pokud nedavate ptaky na vystavy. Ja osobne u guld pouzivam pro kazdy par jinou barvu a diky tomu muzu snadno urcit kteri ptaci mohou utvorit par. Nicmene, pokud budete pouzivat barvu daneho roku a rozlisovaky, neni to na skodu.
Do sveho chovu si nechavam vzdy jen jednoho ptaka a druheho dokupuji ciziho, takze takovemuto paru pak dam stejnou barvu jako ma rodic z meho chovu.
Toto vsak od tohoto roku pro mnep restane platit, protoze mam v umyslu vytvorit vlastni chovnou linii a do ni budu nechavat vsechny ptaky vyhradne z meho chovu. Na toto tema vice na: http://www.gouldianfinches.eu/…d-chovu-106/
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 16. 01. 2013 17:47 Citovat
►► [3] kroužky

Zdravím Vás, pane Haško,
bezva diskuze stran genetiky chovu, děkuji za odkaz. Škoda, že nemám amadiny, hned bych se zapojila. Ale učarovaly mi zebřičky, i když je většina chovatelů bere jako "brak", jsou úžasné, pořád v pohybu, pořád je na co se koukat...a rozmanitost mutací je neuvěřitelná. Stále se divím a je to další a další výzva. Kdyby tak existovalo nějaké podobné forum o genetice u zebřiček... Princip genetiky je jasný,stejně tak základní znaky, ale když se začnou kombinovat mutace.....
Stran kroužků, překvapilo mě, že půl roku si s ním vesele lítal a najednou taková pohroma. No, už jsem chytřejší a jakmile nějaký pták začne schovávat nožku, už ho bedlivě sleduji.
Mějte se hezky, pane Haška, ať se Vám v chovu daří. jezi

autor: Helena Ježíková - vloženo: 16. 01. 2013 18:16 Citovat
►► [4] kroužky

Dobrý večer!
Existuje Klub chovatelů zebřiček České republiky se sídlem v Chrudimi
V Hlinkách 338
537 01 Chrudim IV

Klubová výstava 10.-11.11.2012 Dašice

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 16. 01. 2013 18:28 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web