Partneři:

Slabá zebřička

Dobrý den,

před nedávnem byla jedna moje zebřička (samička) nemocná. Respektive ráno jí nebylo nic, ale jak jsem se vrátil odpoledne domů tak byla nafouknutá jako balón a nemohla vůbec létat. "Nemoc" jak rychle přišla, tak i odešla a zebřička byla další den v pořádku. Teď jí ale zůstává jeden problém, že nemůže dost dobře létat. Nahoru vyskočí velmi těžce sotva 20cm :/. Nafouknutá není a je trošku apatická. Předem děkuji za jakoukoliv radu .

P.S.: Návštěva veterináře by byla velice obtížná.

autor: Václav Macko - vloženo: 16. 01. 2013 18:54 Citovat
►► [2] Slabá zebřička

Dobry den,
v prvni rade bych skontroloval celkovy stav ptacka. Profouknete ji peri na prsou, jestli neni pochudla nebo naopak pretucnela. Skontrolujte okoli kloaky, to ma byt ciste a nesmi byt znecisteno trusem. Opet rozfouknutim skontrolujte jestli neni brisko jakoby vyfoukle.
Pokud samicka takto sjede dolu z bidla, vetsinou to miva souvislost s nemoznosti sneseni vejce. Nasla jste v kleci vajicko, nebo nejakou cast? Treba jen zloutek. Ovsem to ze potize pretrvavaji v podobe problemu s letanim, to by tedy s timto spojeno byt nemelo.
Pokud je umistena se samcem, oddelit, doprat ji klid a kvalitni stravu. Predpokladam ze ptaci maji k dispozici lastury jako zdroj vapniku, nejakou tu jodovou kostku a dobry zdroj vitaminu.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 17. 01. 2013 15:37 Citovat
►► [3] Slabá zebřička

Profouknul jsem jí, ale vypadá úplně stejně jako normálně. Kloaku má čistou.Na zemi žádné stopy po vajíčku nejsou. Oddělil jsem jí do vlastní klece, ale zdá se mi, že je nějaká smutná, že není s ostatními. Sépiovou kost může kdykoliv použít a dal jsem jí tento přípravek: http://www.akva-exo.cz/…oplnky/4933/. Opravdu nemám zdání co s ní může být... :(

autor: Václav Macko - vloženo: 17. 01. 2013 19:38 Citovat
►► [4] Slabá zebřička

Dobry vecer,
vim ze jste psal ze navsteva veterinare by byla komplikovana, nicmene osobne bych ji videl jako jedinou moznost.
Alespon rozbor trusu, ktery v Brne na univerzite stoji 100 korun by bylo nezbytne udelat. Doporucuji odebrat trus primo z klece a nenechavat to na ten co zebricka udela v prepravce.
Veterinar muze zjistit nestravene zrno v trusu a nasadit enzimy. Muze zjistit bakterialni infekci a nasadit antibiotika. Muze take diagnostikovat jinou porucu a take muze rict ze se jedna o momentalni vycerpani.
Zaverem techto par bodu:
1) Jsou ptaci odcerveni?
2) Neprisli do kontaktu s plisni napriklad v jidle?
3) Klicene zrni nebo vajecna smes, neskysly?
4) Napajeci voda, nemohlo dojit ke kontaminaci?
5) Udaly se nejakevelkme zmeny? Premisteni do jine klece, umisteni s jinymi ptaky, cokoliv.
Podle odpovedi pak skuste hledat reseni, obavam se ze vic Vam poradit nedokazu.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 17. 01. 2013 21:05 Citovat
►► [5] Slabá zebřička

Uvidím, jestli se to se za týden zebřičkou nezlepší a když ne, tak budu muset za veterinářem. Já jsem hlavně jenom takový domácí chovatel, takže jestli jsou odčervení vůbec nevím. Plíseň v jídle bych vyloučil, protože skladuji dobře a ostatní problémy nemají. Přemísťění do klece bylo až dnes a ptáčky máme 4 a samička má se samečkem 2 děti a jsou spolu už rok. Každopádně děkuji i za tyto rady.

autor: Václav Macko - vloženo: 17. 01. 2013 21:37 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web