Partneři:

Podivná konzistencia, farba a zápach trusu

Dobrý deň. Pred troma dňami som si osobne u jedneho chovatela vystavných zebričiek kúpil 3samice. Už v prepravke pri prenášani domov som si všimol že jeden trus je tam dáky zvláštny. Jeho konzistencia je dosť riedka ale najzvlastnenšie je že vypadá ako rozmočený dunajský piesok, doslovne, plus ešte obsahuje trochu bieleho moču. Najprv som si myslel že je to spôsobene suchou vaječnou zmesou ktoru chovatel predkladal, a tak som si ju aj zakupil aby som vedel čo je to zač. Ale o to nejde pretože su tri dni od vtedy ako boli u chovatela a ešte stale ma ta jedna samica (ten trus ma iba jedna, ostatne majú trus v naprostom poriadku)ako na začiatku. Inak všetko žerie, pije,kúpe sa, čistí, vypada v poridku až na ten trus.
Trus au na dialku zapacha kyslo viac menej, ako zvratky.
Zatial podavam do vsetkeho Humac natur, do vody acidomid, inak maju len zmes zrn, mesiačik jablka, a skusil som podat aj banan ktory by mohol trochu pomôcť.
Neviete co to môže byť?

Jaroslav Dvorský
www.australian-astrild.6f.sk

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 28. 02. 2013 10:43 Citovat
►► [2] Podivná konzistencia, farba a zápach trusu

Dobry vecer,

skuste sa pozriet na tento odkaz:
http://www.gouldianfinches.eu/…prvokmi-814/

prajem vela uspechov s diagnostikou

S pozdravom Miroslav Chomjak

autor: Miroslav Chomjak - vloženo: 28. 02. 2013 22:29 Citovat
►► [3] Podivná konzistencia, farba a zápach trusu

Dobrý deň. Ďakujem za odkaz, je dosť možne že to je ono, ale problem je že samica je živá až moc. Dnes začala byť velmi agresívna voči ostatným samiciam v karantene, s ktorymi doteraz bola u chovatela spolu. Neviete či pan Buranský by aj mne ten pripravok poskytol? Skusimu napídať.
Ďakujem.

Dvorský

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 01. 03. 2013 07:18 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web