Partneři:

usmrcení mladých AG

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na radu jesli se dá vůbec něco poradit. Mam loňský pár amadin a hnízdění nedopadlo moc dobře.První snůška byla čistá, to jsem přikládal tomu, že ještě nikdy nehnízdili. Druhá už měla 4 plná vejce z kterých se vylíhli 4 mladý. Bohužel nevim proč, tak dvě mladý jsem našel druhý den mrtvé. O zbývající dvě se pečlivě starali a bezproblemů je vyvedli. Třetí snůška čítala 3 plná vejce ze kterých se včera vylíhli 2 mladé. Měl sem radost,ale dnes když jsem se podíval do budky, tak obě dvě byly opět mrtvé. Tak se chci zeptat jesli se tomu dá nějak předejít, co udělat lépe pro příští rok... Díky

autor: Josef Křivánek - vloženo: 08. 03. 2013 12:44 Citovat
►► [2] usmrcení mladých AG

Dobrý deň!
Je to možná genetická vada z blízkej príbuznosti a tým menšej životaschopnosti. Menšia životaschopnosť je aj u niektorých mutácií. Nepíšete či mladé uhynuli nakŕmené alebo s prázdnymi volátkami. Je tiež možné podchladenie, kedy mladé nedostatočne pýtajú kŕmenie. Je tiež možné rušenie hniezdiaceho páru. Je tiež možné predráždenie pohlavného pudu. Príčin môže byť veľa.
http://www.amadina-gouldove.com/…eni-ii-cast/

Pozdravuje V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 08. 03. 2013 13:09 Citovat
►► [3] usmrcení mladých AG

Dobry den,
v pripade nekrmeni mladych je v prvni rade nutne skontrolovat, jesti byla nebo nebyla ptacata nakrmena. Neni od veci informace, zda jste videl stridat se ptaky pri sezeni, nebo jestli se alespon oba dva spolecne zdrzovali v budce.
Pokud nejsou mladata nakrmena, ale rodice je nevyhodili z budky, neprisuzoval bych to predrazdenemu pohlavnimu pudu, spise naopak, hledal bych priciny v nedostacujici vyzive rodicu, pripadne v absenci necoeho na co byli zvykli.
Jsem zvedavy na doplneni informaci.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 08. 03. 2013 17:15 Citovat
►► [4] usmrcení mladých AG

Dobrý den, děkuji za názory..Co se týče toho nakrmení, tak nebyla..Z budky taky nebyla vyhozena.Co se týče rušení ptáků, tak to bych zamít, protože v pokoji kde sou, skoro nikdo přes den neprojde.. Ptáci se při sezení střídali bych řek normálně i se zdržovali spolu v budce.
Mě furt zaráží to, proč teda ty dvě vyvedli bez problemů a starali se o ně oba dva vzorně.

autor: Josef Křivánek - vloženo: 12. 03. 2013 07:21 Citovat
►► [5] usmrcení mladých AG

Dobrý deň!
Tie dva jedince čo odchovali boli dôraznejšie v pýtaní nachovať a tým ich nachovali v rozhodujúcej fáze v začiatku ich chovania. Stáva sa to často, že slabšie jedince sú odsúdené na uhynutie. Nie vždy to musí byť v začiatku ich kŕmenia ale aj v priebehu a to aj po 14 dni (lutino mutácia). Doporučoval by som zistiť či nemôže byť aj genetická vada z príbuzenskej plemenidby.
V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 12. 03. 2013 07:39 Citovat
►► [6] usmrcení mladých AG

Dobry den,
jak uz je u me zvykem, nekladl bych takovy duraz na chybu ptaku, ale na chovatele. Vim z vlastni zkusenosti ze ja jsem pricinou 90% neuspechu v mem chovu.
V prni rade bych se dival po krmne davce. Zdali byla dostatecna, zda obsahovala to na co jsou ptaci zvykli, mysleno na cem je dochovali jejich rodice. Jestli nevzali spatne kontrolu budky, nekdy po kontrole ptaci znizdo opusti. Domnivam se ze je dulezite jestli pri kontrole z budky vyhanite samce nebo samici. Jasne ze v idealnim pripade jsou oba venku a vy kontrolujete, ale vzdy to nejde a tak kontrolu provadim pouze tehdy, sedi li samec. Je to jen muj pocit, ale domnivam se ze samicky nesou daleko hure pokud jsou z budky vyhnany/vylakany ven.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 12. 03. 2013 20:35 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web