Partneři:

Rýžovníci

Dobrý den,
mám trochu smutnou otázku.
Pár rýžovníků mi odchoval 4 mladé, byly k světu, 3 a půl týdne, za chvíli měly vylétat z budky. Jenže jednoho rána jsem šla zkontrolovat budku a 3 ze 4 mladých mrtvá, přežil jen jeden. Ten vypadá, že se má k světu. Jenže druhý den mi jen tak znenadání zahynul samec, úplně bledý se skoro černým zobákem. A dnes si všímám i na samici, že jí poněkud zbledl zobák. Bojím se o ně, nevypadají nijak nemocně, žádné příznaky, výtoky, trus normální, žerou, poskakují.
Po telefonické domluvě jsem u veterinářů zjistila akorát tak že se na ptáčky nespecializují anebo mi to neberou vůbec - je svátek.
Zároveň se bojím vzít samici malému
Co teď?

autor: Iveta - vloženo: 08. 05. 2013 10:32 Citovat
►► [2] Rýžovníci

Špatně jsem napsala časový horizont - mrtvá mláďata jsem nalezla včera, uhynulého samce dnes ráno.

autor: Iveta - vloženo: 08. 05. 2013 10:34 Citovat
►► [3] Rýžovníci

Dobry den, nemate nejake spatne krmivo. Treba plesnive? Je to divny kdyz uhynulo tolik ptaku najednou. Ja bych zkusil drzet ten zbytek ptaku v teple a davat vitaminy. Nevim jestli muzete udelat vice, kdyz ani veterinar neporadil. :/

autor: Marek P. - vloženo: 08. 05. 2013 21:58 Citovat
►► [4] Rýžovníci

Dobrý
Chcel by som sa spýtať či by som mohol chovať ryžovníky spolu s holúbkami diamantovými, vo voliere asi šírka 2m, dĺžka 1,5m, výška 2m???
A asi ako by som ju mal zariadiť???

autor: Rasto Stefanech - vloženo: 08. 06. 2013 22:11 Citovat
►► [5] Rýžovníci

Dobrý den,
v takové voliérce by soužití neměl být problém. Do voliérky dejte budku pro andulky, můžete zkusit i budky pro drobotinu. Holoubkům košíky pro kanáry. Na stavbu jim dejte seno, traviny, nebo kokosové vlákno.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 14. 07. 2013 16:11 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web