Partneři:

Společný chov

Ahoj všem chtěl bych se zeptat, které astrildy a jiné ptáky můžu chovat společně v jedné voliéře. Chcu aby aji ptáci hnízdili a měli mláďata. Jaké druhy můžu dát společně? Marcel.


autor: Marcel M. - vloženo: 31. 10. 2009 16:25
►► [2] Společný chov

Zdravím,
chtělo by to trochu rozepsat, jak velká je voliéra, jestli je venkovní, nebo vnitřní (popřípadě jak máte ptáky zajištěné na zimu), jaké máte zlušenosti s chovem... Emil.


autor: Emil Škoda - vloženo: 01. 11. 2009 20:32
►► [3] Společný chov

Dobrý den,

kolega a kamarád Emil Škoda má pravdu. Chtělo by to přesnější informace, aby Vám mohl někdo konkrétněji odpovědět. Nedá mi však, abych neuvedl jednu skutečnost. Ať již dáte do společné voliéry jakékoliv ptactvo s tím, že u jiného chovatele taková druhová skladba "funguje" bez problému, je nezbytné počítat s tím, že jde pouze o p ř e d p o k l a d, že by takový společný chov mohl být bezproblémový i ve Vašem chovu. Malý příklad. Můj dnes již zesnulý kamarád František B. před léty choval společně rýžovníky šedé, zebřičky pestré a amadiny Gouldové. Ve voliérce měl pokud si dobře pamatuji cca 2-4 páry od každého uvedeného druhu. Neměl s tímto chovem žádné problémy a každý rok se těšil z odchovů. Dokonce ani žádné šarvátky nikdy nepozoroval. Protože se mi taková společná voliérka líbila, zbudoval jsem si podobnou. Ale ouha, rýžovníci byli ke guldám agresívní, vyloženě zneužívali své velikosti a zebřičky pro změnu nedaly pokoj vůbec nikomu. Sice jsem nějakých odchovů dosáhl, ovšem za cenu toho, že ve voliéře byl neustálý neklid, šarvátky, nepokoje a tak některé páry nezasedly nikdy. Chci tímto malým příkladem říct, že nikdy dopředu nemůžete vědět, jak bude takový společný chov probíhat. Je však třeba si přiznat, že jsou druhy drobného exotického ptactva, nebo i holoubků a jiných druhů ptáků, které pro společný chov předpoklady mají.
Zrovna článek a fotografie z chovu Emila Škody, který Vám odpovídal před mým příspěvkem, jsou toho malým důkazem.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M.Lifart


autor: mirek lifart - vloženo: 02. 11. 2009 12:11
►► [4] Společný chov

Děkuju za odpovedi. Já tu voliéru budu mít v pokoji, rozměr asi 1,5 dlouhá, 80 cm hluboká a asi 1,5 metru vysoká. Do ní bych chtěl dát astrildy rákosní - ti se mi líbí asi nejvíc - pásovníky a guldy. Jenom nevím kolik párů tam můžu a jestli se ta drobotina snese. Ptáky chovám teprve dva roky, mám ve venkovní voléře nejaké papoušky, ale chtěl bych aji tu drobotinu. Marcel.


autor: Marcel M. - vloženo: 02. 11. 2009 16:29
►► [5] Společný chov

Do takové voliérky, bych dal nejvýše po jednom páru, ale jak psal už Mirek Lifart, že Vám toto společenství bude fungovat Vám nikdo nezaručí. Musíte si promyslet pro i proti, může to fungovat bez problémů, ale.. Nezbývá nic jiného, než to zkusit. Úskalí společného chovu už Vám popsal Mirek Lifart ve Vašem dotazu na pásovníky dlouhoocasé. Emil.


autor: Emil Škoda - vloženo: 02. 11. 2009 17:02
►► [6] Společný chov

Tak ja zkusim dát jenom dva druhy dohromady. Treba nebude tolik problemů, když si do té voliéry dám jenom pásovníky a astrildy rákosní. Děkuju za rady. Marcel.


autor: Marcel M. - vloženo: 03. 11. 2009 16:38
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web