Partneři:

Loupání zobáku u AG

Dobrý den!

Po delší době se vracím k otázkám ohledně chovu ptactva. Neplánuji již odchovy. Přesto mne zajímá jedna věc. Co způsobuje "loupání" zobáku u amadin Gouldové? Je to zcela přirozený proces nebo je to známka toho, že mým amadinám něco chybí? Některé mají zobák krásný hladký, jiné ošklivý až jakoby porýpaný).

Pokud se to tu již řešilo, omlouvám se, ale léta jsem se ptactvem nezabýval. Měl jsem dost jiných problémů. Ptáčci u mne přežívají. Nemají se až tak špatně, ale nedostávají věcí na přilepšení. Letos je to trochu lepší. Často si musí vystačit se základní stravou. Nejspíš už se jim nebudu moci věnovat tak jako dříve.

Tomáš.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 08. 06. 2013 19:31 Citovat
►► [2] Loupání zobáku u AG

Dobrý den,

Taky by mě to zajímalo, jestli někdo víte čím to může být, myslím že se o ně starým dobře, stravu mají pestrou, hlavně vlétě, jsou v dobré kondici, pořad prozpěvují, ale u některých se mi zdá že se jim začíná zobák loupat, jsou to roční samečci.

autor: Iva Taterova - vloženo: 19. 12. 2015 09:45 Citovat
►► [3] Loupání zobáku u AG

Dobrý deň!
Je viac príčin a preto nedostávate odpoveď. Môže to spôsobovať genetická dispozícia, môže to byť pôsobením roztočov, pokiaľ je to prerastanie do dĺžky môže to spôsobovať aj polyomavírus (neexistuje žiadny liek), ktorý už mohol byť získaný pri kŕmení rodičmi a pod. Tým, že je to ako píšete "loupání zobáku" je možné celé odlúpenie a vtedy je to len vada pri posudzovaní na výstave. Niekedy pomôže potieranie olejom každý deň po dobu 7 dní ale ak je to spôsobené neznámym roztočom (vtedy vznikajú v zobáku aj dierky) používa sa aj prípravok S 76.

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 23. 12. 2015 12:59 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web