Partneři:

agresivita samicek zebricek

dobry den,
mame dotaz.Mame doma parecek zebricek cca 3tydny.Jsou v kleci o rozmerech L=38cm V=24cm Š=33cm.Kdyz jsme je privezli, byly zebricky krasne operene.Ted samicka vyklovava peri sameckovi od zadecku.Ten ho ma po tydnu holy a ted mu zacina vyklovavat peri zpod kridel.Ocas uz taky ma cely vyklovany.Vetsinou samicka napada samecka pri piti ci zrani..
Co mame delat?

Diky predem za odpoved.
Jiri Martinec
ant1@seznam.cz

autor: jiri martinec - vloženo: 09. 08. 2013 10:36 Citovat
►► [2] agresivita samicek zebricek

Dobrý den,
jako první bych vám navrhoval pořídit větší klec. Vaše rozměry klece jsou opravdu malé. Minimální rozměry bych doporučoval 40x40x60 (š x v x d). Déle bych jim dal budku, seno, na stavbu hnízda, čerstvé větve z ovocných stromů, nebo vrby (pozor, aby stromky nebyly chemicky ošetřené). Nepíšete čím krmíte, jaké podáváte vitamíny a minerály.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 09. 08. 2013 16:44 Citovat
►► [3] agresivita samicek zebricek

Dobrý deň. Problém je jednoznačne v tej klietke ktorej veľkosť je akurát tak na prenos zebričiek a nie na ich chov.
Zaobstarajte im klietku o veľkosti minimálne 70x40x40 (dxšxv)
Do nej im dajte 4 bidlá dva vyššie dva nižšie. Ak bude zlozvyk pretrvávať aj potom tak ich oddelte a po mesiaci dajte dokopy. Ste si istý že máte párik zebričiek. Lebo vytrhávanie peria samicou mi moc nesedí, skôr by som to pripisoval samcovi, ale možné je všetko.
Čím kŕmite? Majú aspoň dva osobitné krmítka?

viac nájdete aj na mojom webe.
S pozdravom
Jaroslav Dvorský
www.australian-astrild.6f.sk

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 10. 08. 2013 08:18 Citovat
►► [4] agresivita samicek zebricek

Dobrý den,
já mám trochu jiný problém. Měla jsem ve voliéře dva samečky a v pořádku se snášeli. Jenže nedávno jsem koupila ještě třetího. Nejprve si na sebe zvykali, ale teď ten nový nemá problém- naopak teď na sebe útočí ti dva co tam byli jako první. Co s tím mám teď dělat? Koupit ještě čtvrtého? děkuji za pomoc

autor: Nikola Sládková - vloženo: 30. 09. 2013 12:10 Citovat
►► [5] agresivita samicek zebricek

Dobrý den,
nepíšete jak velký prostor mají ti tři samečci. Problém může být v tom, že s příchodem nového člena se mohlo zvýšit napětí, agresivita, v závislosti na tom, jak se zmenšil životní prostor ve voliéře jejich původních obyvatel. Také se tak mohou projevovat nevybité touhy samců.
Já bych se pokusil všechny samce odchytit a zcela změnit vnitřní vzhled ve voliéře. Rozmístění bidýlek, zelených větví, jestliže je to možné, tak i krmítek a napáječek. Poté bych ptáky do voliéry znovu vpustil. Oni si budou muset vyhledat každý své místo, protože o to původní změnami přišli. Mohou se sice zpočátku objevovat drobné tahanice, ale časem, pokud je prostor dostatečně velký, by se mělo vše ustálit do pohody.
Jde však jen o odhad, velmi obecné hodnocení situace a příčina může být naprosto v něčem jiném.

S pozdravem

M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 30. 09. 2013 12:33 Citovat
►► [6] agresivita samicek zebricek

Dobrý den,
právě že s příchodem nového ptáčka jsem pořídila větší voliéru. Takže jsou úplně v novém prostředí všichni. Ale zkusím přikoupit krmítka. Děkuju za radu.

autor: Nikola Sládková - vloženo: 30. 09. 2013 12:40 Citovat
►► [7] agresivita samicek zebricek

Dobrý den,
to je docela zásadní informace. Tudíž můj odhad nebyl vůbec správný. Zkuste tedy do voliéry instalovat víc zelených větví (např. jalovec, koniferu apod.). Zavěste na dvě, tři místa senegalské proso v klasech. Jde o to ptáčky zabavit, zaměstnat a snad se jejich energie bude ubírat tímto směrem, než aby jí plýtvali k vzájemným půtkám.

S pozdravem
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 30. 09. 2013 12:49 Citovat
►► [8] agresivita samicek zebricek

A nedavate jim moc vajecne michanice? Me se samci prali kdyz meli moc michanice. Ale tezko rict. Moji samci meli i samicky a budky na hnizdeni, tak se mozna rvali o ne. ]:->

autor: Marek P. - vloženo: 30. 09. 2013 15:04 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web