Partneři:

Pestúnka japonská

Dobrý deň.
Ospravedlňujem sa ak som založil už existujúcu tému.
Chcel by som sa spýtať skúsenejších chovatelov, do akej zimy vydržia vonku pestúnky. Je jasné že na zimu ich určite schovám, len ich nemám kam dať a chcel by som vedieť kolko vydržia vonku.
Voliéra je kompletne zastrešená a nachádza sa v nej aj bývalý zajačník s ktorého by som chcel čiastočne spraviť zimný úkryt.(len do určitej teploty potom pôjdu do vnútra)

autor: Rasto Stefanech - vloženo: 19. 11. 2013 21:13 Citovat
►► [2] Pestúnka japonská

Dobrý deň!
Nik Vám nezaručí koľko vydržia zimy a nepriazne počasia Vaše pestúnky lebo ich najlepšie len Vy poznáte. Vy viete od kedy sú umiestené vo vonkajšom chovateľskom zariadení a aké je to zariadenie. Vy viete ich pôvod a môžete posúdiť ich zdravotný stav. Vy viete kde prenocúvajú. Nerozhoduje len expozícia ale aj oblasť a mikroklimatické podmienky chovateľského zariadenia ktoré je zastrešené so "zajačníkom". Ani pracovníci SHMÚ nevedia predpovedať vývoj počasia viac ako na 10 dní a to je len predpokladaná predpoveď.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 20. 11. 2013 12:53 Citovat
►► [3] Pestúnka japonská

Začnem trochu zoširoka. Pestúnka je menej odolnejšia ako zebrička. V takýchto teplotách, 5-10 C a ešte k tomu vyššia vlhkosť, sa určite necítia dobre, aj keď to ešte vydržia. Ja by som ich už mal dnu!!! Pestúnka nepotrebuje veľkú klietku (aj keď by ju určite neodmietla) a s umiestnením malej klietky v domácnosti určite nebude problém.

autor: Ing. Jozef Siman - vloženo: 20. 11. 2013 22:02 Citovat
►► [4] Pestúnka japonská

Zdravím, vlani mal známy celú zimu vo vonkajšej voliere niekoľko párov zebier kanárov a pestúnok. Bývalo aj do - 25 a prežili to úplne v pohode. Mali k dispozícii väčšiu búdku, kde spolu nocovali a dokonca v zime niektorá aj dala znášku. Myslím, že ak sú v krytej vonkajšej voliere celoročne a sú v dobrej kondícii, mali by to zvládnuť aj tie Vaše.

autor: Juraj Kuchar - vloženo: 24. 11. 2013 14:45 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web