Partneři:

Domaci voliera

Dobry den, měl bych dotaz jestli mohu v domaci voliere velikosti 170v,60š,50h - chovat 2pary Zebřiček 1pár Chuviček a 1pár Amadin gouldovích...Jsem uplny začatečník ale moc se mi tihle ptačci libi a všude jsem se dočetl že mohou byt spolu takže zjištuji jestli je to pro ně dost velka voliera... Děkuji za rady

autor: filip ackermann - vloženo: 30. 12. 2013 15:39 Citovat
►► [2] Domaci voliera

Dobrý deň!
Mohol by ste konkretizovať kde ste sa dočítal, že "všude jsem se dočetl že mohou byt spolu"? Čiže kde sa píše o spoločnom chove zebričiek, pestúnok (chůviček) a amadín Gouldovej?

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 30. 12. 2013 17:24 Citovat
►► [3] Domaci voliera

http://www.chuvicky.estranky.cz/…-pestra.html

Sice moc nechapu Vasi otazku ... dal jsem zde pouze jeden odkaz ale myslim si ze kdekoliv jsem četl tak psaly priblizne to same ze tyto druy jsou mirumilovne a mohou byt spolu....
Jestli jsem to pochopil spatne tak bych rad slysel nazor zkusenich a opravil to aby se ptaci meli dobre ....

jiz mam tuto volieru 3mesice a zatim nebyl vubec zadny problem....

dekuji za radu

autor: filip ackermann - vloženo: 31. 12. 2013 08:44 Citovat
►► [4] Domaci voliera

Ideální společnost pro ně představují větší a silnější druhy astrildů (chůvičky, rýžovníci, pásovníci, panenky, amadiny diamantové apod.), holoubci a holubi, křepelky a neagresivní druhy papoušků (neofémy, rozely žlutolící, korely, pap.nádherní, kouřoví, alexandrini, královští, červenokřídlí apod.).

- vyjmul jsem tu cas aby jse nemusel hledat

autor: filip ackermann - vloženo: 31. 12. 2013 08:46 Citovat
►► [5] Domaci voliera

Dobrý deň!
Mňa práve prekvapil ten fakt, že chcete chovať dva páry zebričiek a to sa neodporúča ani vo Vami uverejnenom odkaze "Chov pouze dvou párů nikdy nedělá dobrotu bez ohledu na velikost klece či voliéry." Zebričky pri hniezdení by vo Vašej voliére boli dominantné a amadiny Gouldovej ako aj pestúnky by nemali šancu úspešného hniezdenia. Vaša voliéra (170v,60š,50h) má malé rozmery na chov viacerých párov pre hniezdenie. Pri odchove je potrebné myslieť aj na mladé, ktoré vyletia a musia byť s rodičovským párom do ich osamostatnenia. Rozmer ktorý uvádzate je dobrý na preletovačku pre samostatné mladé vtáky.
Pre riziko opustenia znášky ako aj mladých u amadín Gouldovej je najlepší jej chov po páre. Jedine vo väčších voliérach sa používa chov viacerých párov amadín Gouldovej.
Pri chove pestúnok Vám stačí malá 40 cm klietka.

S pozdravom V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 31. 12. 2013 13:58 Citovat
►► [6] Domaci voliera

Tak záleží jestli chcete za každou cenu odchovávat mladé nebo mít volieru jen okrasnou, pak je to vpohodě, taky to tak mám.

autor: rals - vloženo: 31. 12. 2013 19:15 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web