Partneři:

Pohlaví pap. nádherných

Dobrý den

Prosím zkušenější chovatele, zda poradí. jde o určení pohlaví papoušků nádherných z výletu květen/červen 2013. Při pohledu na foto je pták vlevo zcela nepochybně samice, co však ten pravý? Je možné, že se teprve začnou objevovat červená pírka na krku? Prve to vypadalo, že jde o samici (červené kalhotky, růžové letky zespodu), má však již asi 2 měs. nažloutlé čelo, přijde mi že má světlejší hruď a též mě mate patrná narůžovělá skvrna na krku - i když nejde o klasická červená pírka, která už by se měla dle literatury a informací z int. začít objevovat. S chovem tohoto druhu začínám a tak nemám dostatek zkušeností.
Budu rád za každý názor zkušenějších. Děkuji

Přílohy:

autor: Milan V. - vloženo: 08. 01. 2014 17:45 Citovat
►► [2] Pohlaví pap. nádherných

Dobry den, ja ti tipuju stejne jako vy. Myslim ze to bude samec. :) Mara

autor: Marek P. - vloženo: 08. 01. 2014 20:11 Citovat
►► [3] Pohlaví pap. nádherných

Děkuji, počkám měsíc a vidíme. Čím víc se na ně dívám, tím víc myslím, že jde o samce. Jinak - jestli vzpomínáte (byl jste mezi reagujícími), psal jsem zde loni dotaz na společenskou snášenlivost těchto papoušků. Nakonec to skončilo tím pokusem (po reakci pana Maška). Venkovní voliéra nepravidelných tvarů je cca 4x2,5x2 (d,š,v) a vnitřní, do které mají průlet cca 1,7x0,9x2. Obsadil jsem ji zobrazenými pap. nádhernými (záměrně nepíšu pár :)), párem neofém tyrkysových, 2 páry andulek a párem zebřiček. Zebry již vyvedly mladé loni, obě andulky sedí teď. Ve voliéře je klid a pohoda. Uvidíme, až dospějí nádherňáci a nasednou (jestli vůbec), zda se to udrží. Až bude lepší počasí (přijde mi že už několik měsíců v kuse je mlha - Vysočina :(, tak nafotím a dám příspěvek.

Milan

autor: Milan V. - vloženo: 09. 01. 2014 07:30 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web