Partneři:

Společná voliéra

Dobrý den

Jak jsem slíbil, dávám ke shlédnutí několik fotografií společné voliéry. Loní jsem se zde ptal na společenskou snášenlivost pap. nádherných a po váhání a mnoha dotazech a radách zkušenějších jsem to nakonec zkusil. Venkovní voliéra je nepr. tvaru cca 3,8x2,5x2 (d,š,v), vnitřní do které mají průlet (používají ji hlavně k nocování a když je hodně špatné počasí) má 1,7x0,9x2. Osazena je párem pap. nádherných (snad půjde o pár), párem neofém tyrkysových, 2 páry andulek a párem zebřiček. Zebry vyvedly první mladé už na podzim, oba páry andulek sedí nyní (ve vnitřní, kde přisvěcuji). Ve voléře je naprostý klid a pohoda. Uvidíme, co nádherní až v budoucnu zahnízdí (jestli zahnízdí :)), snad nebudou zlobit. Zde je několik fotek.....

Přílohy:

autor: Milan V. - vloženo: 11. 01. 2014 16:08 Citovat
►► [2] Společná voliéra

Tak to je parada, jak vam to v te voliere funguje. Chvili jsem mel zebricky se zpevakama a musel jsem zebry pochytat a dat je jinam. Jinak by to s nimi asi nedopadlo dobre :/
Voliery mate moc pekne. Jak je ta vnitrni voliera, co je tam za material na dne te voliery? Mara

autor: Marek P. - vloženo: 12. 01. 2014 15:27 Citovat
►► [3] Společná voliéra

Jsou tam patrné záhyby že? Špatně nataženo, spravím ;). V celé chatce mám prostý beton natřený barvou pro snadnou údržbu. Přemýšlel jsem, jak to vymyslet ve voliéře, protože přeci jen agresivní trus by brzy s barvou i betonem zamával, to nemluvím o mechanickém opotřebení při častém seškrabávání u čištění. Pak mě napadlo zkusit obyčejnou bublinkovou fólii - za prvé se po týdnu v pohodě vymnění za jinou, za druhé má dobré izolační vlastnosti když ptáci chodí po zemi - nejsou na prochladlém betonu. Fólii jsem umístil bublinami dolů, aby je to nelákalo oštipovat a první den jsem ji pohodil trochou laskomin abych je nalákal na zem a sledoval, jestli nebudou "ďobat". Naštěstí v pohodě, vůbec si jí nevšímají, přesto, že na zemi jsou (zvláště neofémy) poměrně často. Ještě malá pzn. - fólie je v rozích a uprostřed přichycena malými kousky oboustranné lep. pásky aby se neshrnovala. Mám jich nachystaných několik na míru dopředu, takže výměna a čištění je otázkou 10 minut týdně 8)

autor: Milan V. - vloženo: 13. 01. 2014 06:52 Citovat
►► [4] Společná voliéra

... a ještě jedna maličkost, která je asi patrná z fotografie - spodní část vnitřní voliéry je opatřená polykarbonátem, který zabraňuje prolétávání nepořádku do okolí voliéry, takže je v celé chatce naprosto čisto.

Milan

autor: Milan V. - vloženo: 13. 01. 2014 06:56 Citovat
►► [5] Společná voliéra

Ne ne, tu podlahu jsem nemyslel kvuli zahybum. Toho jsem si ani nevsiml. Zajimalo me to kvuli trusu, co tam je, aby se neposkodila podlaha. :) Tu bublinkovou folii kde ji kupujete?
Mate fakt moc pekne voliery. Moc se mi libi i ta vnitrni. Porad uvazuju, ze si taky takovou udelam doma. Mam v pokoji volne misto, tak by to slo. :)

autor: Marek P. - vloženo: 15. 01. 2014 21:39 Citovat
►► [6] Společná voliéra

Tu bublinkovou fólii jsem zatím nekupoval. Dělám technika u velké stavební firmy a občas v ní něco dojde na sklad nebo autodílnu, tak ji místo vyhození do kontejneru chlapi schovají pro mě. Ale myslím, že na internetu by se dala sehnat. Myslím, že by stejně posloužilo pěnové podlahové lino, které by se nemuselo vyhazovat, ale jednou týdně vyndat, seškrábnout a opláchnout.
Jinak děkuji za pochvalu voliér. Jestli budete chtít vidět nějaké detaily, o víkendu by se měl o této voliéře objevit na těchto stránkách článek s více fotkami.

Milan

autor: Milan V. - vloženo: 16. 01. 2014 06:50 Citovat
►► [7] Společná voliéra

Diky za odpoved. Dneska jsem ji koupil v Brne. No, ne ja, ale tatka mi ji tam koupil. :) Uz jsem se dival i na to penove podlahove lino. To je myslim taky dobry napad.
Na clanke se tesim a aji na ty fotky. Ted tu jeste nic neni, asi to bude az zitra. Urcite si clanek prectu. :) Zatim zdravim Mara

autor: Marek P. - vloženo: 17. 01. 2014 22:25 Citovat
►► [8] Společná voliéra

Zdravím Marku,
zrovna jsem zmiňovaný článek připravil k publikování. Tak jestli se vám ještě nechce spát a počkáte cca hodinku a půl, můžete si článek přečíst mezi prvními :). A musím dodat, bez snahy lichotit autoru článku,že se je na co těšit. Text je plný informací z jeho chovu, navíc okořeněný spoustou krásných fotografií. :) ;)

S pozdravem
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 17. 01. 2014 22:34 Citovat
►► [9] Společná voliéra

zdravim, vcera uz jsem sel do postele. Cetl jsem knizku :D . Proto jsem asi nbyl prvni, kdo clanek cetl :D ..no ale cetl jsem ho ted a hned jsem si rekl, ze si casem udelam podobnou volieru. Moc se mi libi jak to ma pan Votava udelany. Skoda ze nemam tak krsny prostor na zahrade jako ma on. :)
A taky je perfektni jak si jeho ptaci sedli a vzajemne si neublizujou. Kdyz se bavim se starsima a zkusenejsima chovatelema, tak vetsinou v takove spolecne voliere meli nejaky problem s agresivitou. Je fakt videt, ze kazdy chov je jiny. :) Mara

autor: Marek P. - vloženo: 18. 01. 2014 16:36 Citovat
►► [10] Společná voliéra

Pane Votavo, spadla mi čelist. :) Krásná voliéra, promyšlená, funkční, inspirující..komentář taky bezva včetně pěkného závěru, Vás bych chtěla poznat :)).
Z článku přímo sálá, jak je máte rád, to je v dnešní době víc než sympatické.
Měla bych prosbu -mohl byste upřesnit, jaké tam máte ty traviny? A za druhé. Necháváte je v noci venku úplně potmě nebo máte nějaké orientační přisvícení?
Ptám se z důvodu možného traumatu o větve při úplné tmě při náhodném vyplašení v noci kočkou nebo kunou a taky nachlazení- když je průtrž, boční vítr, leje že by člověk psa nevyhnal, krytá voliéra se stává částečně nekrytou bočním deštěm a představa, že tam někde na větvi sedí zmoklý ptáček a nemůže se schovat bo nevidí...to jsou moje noční můry.

Ve vnitřní sekci řeším podlahu podobně - dávám tam vyřazené prostěradla, ručníky....shrnu, vyklepu event. odmočím a vyperu. Ti moji raubíři by asi igelit nenechali v klidu. Textil oďobávají, rozplétají, cupují, vydrží si s tím hrát hodně dlouho,no možná si nehrají, spíš shání hnízdní materiál....ale to si budou muset ještě počkat, jaro je daleko i když počasí je hodně matoucí.

Pane Votavo, mějte se krásně, děkuji za pěkný článek. Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 18. 01. 2014 20:51 Citovat
►► [11] Společná voliéra

Dobrý den

Děkuji všem za pochvalu, kterou však nevím, jestli zasloužím - dělám jen to, co mě baví a určitě jsou hezčí voliéry a chovatelé s mnohem více zkušenostmi s podobným chovem.
K otázkám: ohledně travin - na současných fotkách je vidět, že jsem traviny eliminoval na jeden druh, který se osvědčil - festuca glauca (myslím, že český název je kostřava sivá). Je to úzkolistá vytvalá tráva, která je pro svoji hustotu neláká, neboť je při ní mírně pichlavá a špatně se jim do ní dosedá. Na začátku jsem tam měl ještě penicum virdatum (je to okrasný druh prosa), ale s tím si poradili velmi rychle :). Výběr trav je však prací mé ženy, která k tomu má vztah a navíc studijní předpoklady ;).
Co se týká orientačního osvětlení - uvnitř je řešeno ledkou a venku je v noci trvale vidět od veřejného osvětlení, jehož sloup je kousek od našeho domu - takže nikdy není úplná tma.
S kunou, která dříve měla v těchto místech své oblíbené vycházkové místo jsem se domluvil už před zbudováním voliéry - nevím jak, ale zmizela :) A to jsem jí opravdu neublížil - ona na to místo určitě chodila dřív, než jsem se rozhodl tam postavit, vetřelcem jsem tedy já. Kočky k nám naštěstí moc nechodí až na jednu, která chodila dřív. A tu opravdu rád nemám a ona to ví, takže se mě i pozemku raději vyhýbá. Vůbec nebudu zastírat, že jsem ji několikrát prohnal.

autor: Milan V. - vloženo: 20. 01. 2014 10:11 Citovat
►► [12] Společná voliéra

dobry den, sory ze jsem neodepsal drive, ale mel jsem desnou anginu. :/ Chtel jsem se zeptat, jestli mate nejak propocitane, na kolik vas ta voliera prisla. Bez ptaku, jenom ciste stavba. A taky jsem se chtel zeptat, co je to vedle te bytove voliery? Myslim jak jsou budky, tak za tim na stene neco je. Porad premyslim jestli to patri k voliere nebo ne. :D

autor: Marek P. - vloženo: 28. 01. 2014 20:51 Citovat
►► [13] Společná voliéra

Jsem rád, že jste zdráv :) Hodnotu voliéry bohužel spočítanou nemám, materiál (jackel) jsem koupil výhodně cca za pol. cenu, nepříjemně drahý byl ten komůrkový polykarbonát (je to 8mm, mám pocit, že stál 220/m2). Pletivo 16/16 jsem koupil standardně přes internet. Veškerou práci, včetně svařování, dělení mat. apod., jsem dělal sám. Určitě jsem se vešel do částky 10 tis., ale přesněji to nevím.
U té vnitřní voliéry to je el. rozvaděč pro chatku a posezení, k voliéře nepatří. Kdybych jej já osel tenkrát dal víc ke dveřím, mohla být voliéra o něco širší - teď už se mi to nechtělo předělávat.

autor: Milan V. - vloženo: 01. 02. 2014 12:36 Citovat
►► [14] Společná voliéra

Dekuji za prani uzdraveni i za odpoved. :) Ta celkova cena je perfektni. Myslel jsem ze to vsechno stalo vic penez. :) At se vam dari chov. Mara :)

autor: Marek P. - vloženo: 02. 02. 2014 06:54 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web