Partneři:

pestunka japonska

Dobry vecer chcela by som sa ohladom tychto drobnych vtakov nieco spitat.. pred nedavnom mi zniesla samicka 3 vajicka a sedia nanich obydvaja,, samcek nosi do budki stebla ktore som im kupila v obchode a neviem co dalej ak sa podary ze by boly male vtaciky. chcem sa len to opitat ze co mam dalej robit ci ich mam potom nechat spolu alebo samceka dat prec ked sa vyliahnu prosim vas poradtemi chovam ich po prvi krat a este mi doteras nezniesla vajicka a nesedela dakujem za radu

autor: lucia - vloženo: 14. 01. 2014 20:35 Citovat
►► [2] pestunka japonska

dobry den. Samecka nechte u samicky. Bude se starat spolecne s ni o mlady. Vsechno je tady popsane http://www.amadina-gouldove.com/…a-domestica/
Mara

autor: Marek P. - vloženo: 15. 01. 2014 21:36 Citovat
►► [3] pestunka japonska

a ked budu uz aj same jest mam ich dat do druhej klietki?? ci netreba

autor: lucia - vloženo: 16. 01. 2014 21:00 Citovat
►► [4] pestunka japonska

no jestli mate dost velkou klec, tak si myslim ze je nemusite davat jinam. Ale muj soused to dela. A taky se snazi vzdycky rozeznat co nejdriv pohlavi mladych a rozdelit samicky od samcu. Rikal, ze by se mu jinak chuvicky parily mezi sebou. :/:/

autor: Marek P. - vloženo: 17. 01. 2014 22:22 Citovat
►► [5] pestunka japonska

aco im mam davat jest kedicheste budukrmit rodicia ze ci tam mam dat nejake ine krmivo alebo to coajteras imdavam

autor: lucia - vloženo: 18. 01. 2014 19:56 Citovat
►► [6] pestunka japonska

Dobrý deň. Síce odpovedám asi trochu neskoro ale predsa. V prípade že Vám pár úspešne vysedí mláďatá, tak v deň kedy sa začnú liahnúť mláďatá je potrebné dotovať rodičom dostatočne veľa na bielkoviny bohatého kŕmenia, od tohoto dňa si totiž budú musieť zaobstarávať potravu nie len pre seba ale aj pre mláďatá. Takže od dňa liahnutia začnite podávať vaječnú zmes (najlepšie základného zloženia: na tvrdo uvarené nadrobno nastrúhané vajíčko, mrkva, a strúhanka/ všetko v rovnakom pomere). Vhodné je keď začnete dotovať dostatok vitamínov a minerálnych látok. Všetko podľa návodu na prípravku. Ja podávam počas kŕmenia mláďat: do vaječnej zmesi Roboran pre EXOTY, pravidelne dva dni v týždni Aminosol (komplex. vitamínov B.skupiny), podľa dostatku slnečných lúčov (v prípade nedostatku vit. D alebo oslabenia imunity Hydrovit AD3). Všetko podľa návodu. Samozrejmosťou je dostatok zeleného kŕmenia, občas nejaké to ovocie...

Držím palce.
Jaroslav Dvorský
www.australianastrild.eu

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 04. 02. 2014 15:45 Citovat
►► [7] pestunka japonska

no cakame este stale nejakdlho sedia nanich pomali 3 tyzdne uz su len dve jedno znich bolo zle

autor: lucia - vloženo: 07. 02. 2014 21:46 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web