Partneři:

zebřičky-na vejci sedí dva samci

Dobrý den,mám dva páry zebřiček,včera snesla každá samička jedno vajíčko-v jednom hnízdě sedí samička,samci jí ignorují,v druhém hnízdě sedí na vajíčku dva samečci,občas se vystřídají se samičkou,nebo na hnízdě sedí všichni tři.Předem musím napsat,že jsem je přechodně umístila do klece na jeden pár,kvůli úpravě velké klece.Nenapadlo mě,že se rozhodnou hnízdit,obzvlášť,když je mám v obýváku,kde se stále někdo pohybuje.No stalo se,ale teď v tom mám trošku hokej-je to v pořádku,když samečci sedí spolu na hnízdě?Je to kvůli malému prostoru?
Děkuji moc za odpověď.
Eva

autor: Eva Mac - vloženo: 04. 02. 2014 20:38 Citovat
►► [2] zebřičky-na vejci sedí dva samci

Dobrý den,
já osobně bych se vzniklé situace nijak nelekal a nepřikládal bych jí nějaký větší význam. Domnívám se, že až přemístíte zebřičky zase do větší klece, kde budou mít více prostoru a klidu, dojde na obvyklé hnízdění. Stav který jste popsala nyní bych za hnízdění ani nepovažoval.

S pozdravem
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 05. 02. 2014 16:05 Citovat
►► [3] zebřičky-na vejci sedí dva samci

U me se to stalo taky. Jak jsem dal pak zebry do vetsi klece, uz hnizdily normalne. Ale taky u me sedeli na vajickach dva samci a jenom nekdy tam pustily samicku. :/Hrozne me s tim stvali ale pak jsem jim to odpustil, kdyz vyvedli svoje mladata. :)

autor: Marek P. - vloženo: 05. 02. 2014 18:00 Citovat
►► [4] zebřičky-na vejci sedí dva samci

Dobrý den,
děkuji moc za odpovědi.Dnes snesla každá holka další vajíčko,ale samečci moulové jedno v hnízdě rozmáčkli,jak se tam cpou a stále hnízdo upravují.Máte pravdu,asi z toho nic nebude,protože i to sezení dost flákají,na můj vkus.Počkám pár dní a vajíčka prosvítím,jestli v nich něco je.Koncem týdne už bude velká klec připravená,takže je pak přestěhuji-což mě vede k dalším otázkám.Kamarád mi přenechá dvě amadiny a jednu zebru,samičku.1)přemístit do nového všechny najednou,aby si někdo nehájil teritorium? 2)pořídit ke třetí samičce samečka,nebo to není nutné?
hezký večer všem a ještě jednou děkuji
Eva

autor: Eva Mac - vloženo: 05. 02. 2014 20:09 Citovat
►► [5] zebřičky-na vejci sedí dva samci

Dobrý den,
kdybych vpouštěl více ptáků do jedné klece, udělal bych to určitě najednou. Ptáci si zaberou svá místa a snad by nemělo docházet k větším šarvátkám.
Já bych dalšího samce pořídil. V mém někdejším chovu zebřiček se mi stalo, že samec vyvedl postupně mladé se dvěma samičkama. Měl jsem tak mladé, které byly po otci příbuzné. Samozřejmě jsem toto neplánoval. Prostě došlo z mé strany k špatnému vyhodnocení situace a k podcenění samečka. Nejsem si teď jist, zda jste tu uváděla rozměry své nové klece, nicméně pořádně zvažte, zda budete mít dostatek prostoru pro všechny ptáky a jejich případné mladé.

S pozdravem

M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 07. 02. 2014 15:18 Citovat
►► [6] zebřičky-na vejci sedí dva samci

Dobrý den,
opět děkuji za odpověď.Ještě jsem si na diskuzi početla a trochu jsem vše přehodnotila.Vzhledem k velikosti nové klece (100x60x60),do ní nastěhuji pouze zebřičky a amadinam pořídím klec zvlášť.Dvě menší klece mám ještě v záloze(60x60x40 +-),kdyby bylo potřeba na čas některé z ptáčků oddělit.
co se týká aktuální situace na hnízdech-samotná samička po čtvrtém vajíčku v pátek přestala snášet a zasedla.Druhá parta stále staví a bourá,mají tam dvě vajíčka,ta ještě nestačili vyhodit,zastlat,nebo rozbít.Té samotné samičce se do hnízda nepletou,tak uvidím,třeba se nám nakonec něco vyklube :) .
Hezký den
Eva

autor: Eva Mac - vloženo: 09. 02. 2014 15:48 Citovat
►► [7] zebřičky-na vejci sedí dva samci

Dobrý den,
myslím, že jste se rozhodla správně. I když rozměry klece jsou poměrně slušné, nebylo by dobré ji "přeplácat" ptáky. Zvláště, jestli chcete dosáhnout mladých i u amadin. :)
S odchovy u zebřiček držím pěstí. :)

S pozdravem
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 09. 02. 2014 19:16 Citovat
►► [8] zebřičky-na vejci sedí dva samci

Dobrý den,
tak se po delší době ozývám-po přestěhování do velké klece se ptáčci spárovali,začali stavět hnízda a předevčírem se nám vyklubala první ptáčátka(po dlooouhých 20 dnech :) ),ale pouze v jednom hnízdě.Zahlédla jsem zatím dvě,ale myslím,že dnes už jich tam je o jednoho-dva více.Nechci ptáčky rušit,takže odhaduji podle pípání :D .v druhém hnízdě kvůli hyperaktivitě samečka zůstalo jen jedno vajíčko,protože do hnízda stále nosí všechno co najde a dvě vajíčka shodil..Přesto se na tom posledním stále střídají.
Zdravím všechny a děkuji za rady :)

autor: Eva Mac - vloženo: 25. 03. 2014 09:00 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web