Partneři:

ako zastavit zebricky

Dobry den,
velmi nerad zakladam novu temu, ale nenasiel som nic co by riesilo nejak moj problem...
je sice super ze sa mi zebricky rozmnozuju a mam z toho naozaj radost ale pride mi to uz trochu moc...
prva znaska okolo novembra 4 mlade, druha je tiez uz na svete 4 mlade niekedy zaciatkom januara a tretia snaska je uz opat v hniezde...4-5vajicok som tam dnes zbadal...
skusal som uz vsetko...v podstate bolo jedno ci budku mali alebo nie...s rozdelenim vtacikov podla pohlavia nemam dobre skusenosti...tak ak niekto vie nejaku radu tak budem len rad...
idem mi len o to aby sa samicka prilis nevycerpala...ak ma niekto ukludni ze to nechat na prirodu tak super, ale nerad by som aby sa ustvala...
potrava je momentalne vylucne sucha znacka Versele Laga, miesane dva druhy krmiva...
dakujem

PS: ak ma niekto zaujem tie 4 drobce (pevny kruzok 2014) po prepereni rad darujem niekomu kto to chova s laskou

autor: Sanko - vloženo: 05. 02. 2014 13:54 Citovat
►► [2] ako zastavit zebricky

Zdravím.
Měla jsem podobný problém, zkusila jsem ledacos, pomohla mi až rada veterinářky - omezit světlo.
Rozsvítit na 1-2 hodiny ráno a stejně tak odpoledne, jinak absolutní tma. Takhle se to prý dělá i se slepicemi.
Zdálo se mi to brutální, takže jsem jim svítila poránu 3 hodiny a odpoledne taky, mezitím šero a zafungovalo to. Od té doby byl klid. Zebry jsou na jaře odpočaté a v kondici, jakmile se začne prodlužovat den, tak jsou připraveny k akci :).
jezi

autor: Helena Ježíková - vloženo: 07. 02. 2014 22:07 Citovat
►► [3] ako zastavit zebricky

Dobrý den, úprava světelného režimu, jak radí pisatelka výše, by měla skoro jistě pomoci. S rozdělením podle pohlaví ptáků nemívám vážnější problémy. Ale každý chov je jiný, těžko říct, jakou negativní zkušenost jste s tím získal vy.

Dovolím si ještě malou poznámku, která je mimo probírané téma. Není potřeba se omlouvat za založení dalšího tématu. Na rozdíl od jiných diskusních fór, není na zdejší diskusi zakáno zakládat opakující se témata - viz. http://www.amadina-gouldove.com/…se/pravidla/
Jistě, opakující se témata mohou některé návštěvníky odrazovat, nudit, či popuzovat, nicméně soudný návštěvník takové téma prostě vynechá, nebude jej číst, nebo na něj odpovídat. My jsem při tvorbě diskuse ale vycházeli z toho, že stále se, podotýkám naštěstí, v chovatelství objevují nováčci, méně zkušení chovatelé, ale i ti zkušení, kteří už mají ledacos za sebou, zkrátka chovatelé, kteří chtějí něco prodiskutovat s ostatními. A přišlo nám zbytečné, aby nejdřív prohledávali celou diskusi a až následně se na něco ptali. Není tedy nezbytné navazovat na stará, již dávno probraná témata, klidně se může založit téma nové. Staré přísloví říká, že opakování je matka moudrosti.

S pozdravem

Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 07. 02. 2014 22:37 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web