Partneři:

zebricky nechcu hniezdit

Dobrý deň rozhodol som sa chovať zebricky austrálske kupil som si jeden pár od svojho dobrého známeho moje zebricky maju cca 11mesiacou problem je v tom ze samicka my pred 3ma tyzdnami zniesla 2vajicka ale vobec si ich nevsimali a nakoniec sa ich snazila pozrat.odobral som na 3tyzdne a po tomto case som im dal budku najprv si tam urobili hmiezdo ale iba tam spavali.po piatich dnoch samcek hniezdo zbural tak som im zobral budku a dal im kukatkove hniezdo.ppdaval som aj vajecnu zmes uplne vsetko co ktomu patri.prosim vas poradte mi co dalej k uspesnemu odchovu mladat.dakujem thx1012

autor: zebricka - vloženo: 02. 03. 2014 22:08 Citovat
►► [2] zebricky nechcu hniezdit

Dobrý den.
Možných příčin, proč vaše zebričky nechtějí, nebo špatně hnízdí, může být celá řada. Může jít o nezkušenost páru, pár neharmonizuje, něco, nebo někdo je ruší při hnízdění, nevhodná hnízdní budka, málo stavebního materiálu (někdy se stane, že pár nechce zahnízdit, dokud nemá zcela dostavěno hnízdo), nevhodný stavební materiál, předrážděný hnízdní pud atd. atd. Je jen na vás, protože jen vy sám nejlépe znáte svůj chov a pomínky v něm, abyste příčinu vypozoroval a následně napravil.

S pozdravem
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 03. 03. 2014 17:57 Citovat
►► [3] zebricky nechcu hniezdit

Dobrý deň. V podstate základ Vám už napísal pán Lifart. Ja len trochu doplním svoje skúsenosti podobného charakteru.
Na tom čo popisujete nevidím nič zlého, kŕmite, všetko robíte podľa "pravidiel", napadli ma však ešte niektoré možné príčiny.
Ako kŕmite deň začnú znášať vajíčka a pred tým ako začnú? Píšete len že podávaťe vaj. zmesku tak ako sa má, tj.?
Veľa začínajúcich chovateľov robí tú chybu že v snahe dopriať hniezdiacemu páru, podávajú vaj. zmesku stále, alebo v nadmernom množstve.
Osobne kŕmim zebričky tým spôsobom že pred hniezdením podávam denne vaj. zmesku (klasickú, čistú, domácu), pričom majú aj neustále prístup k priem. vaj. zmeske. Keď samička znesie prvé/druhé vajíčko, prestanem s podávaním dom. vaječnej zmesky a nechávam im len suchú/priemyselnú, avšak aj to záleží od daného páru. Všetko treba vypozorovať. Mám aj taký pár ktorému by som tú priemyselnú zmesku nehať nemohol, pretože by tú znášku určite nevysedeli, ale chceli novú, a novú.

Mal som podobný pár zebričiek, pričom počas hniezdenia robil to že, samička a samček boli napohľad ideálny pár avšak, ako prišiel deň liahnutia tak všetky mláďatá do 2 dní pobili, a pokiaľ nepobili tak ich nekŕmili a tak zomreli hladom. Dodnes neviem čo to spôsobilo, každopádne vyskúšal som všetko čo som eventuálne mohol, avšak bez výsledku. A tak mi neostávalo nič iný, ako pár rozdeliť a predať. Mohol som si ich popárovať inak, avšak bál som sa že im táto vlastnosť už ostane... Ku podivu však, u druhého chovateľa samička s iným samcom problém nemala, a odchovala niekoľko hniezd...

Píšete že párik má cca 11 mesiacov. Osobne si myslím že to nie je veľa na to aby pár "bezproblémovo" vysedel a odchovať mláďatá. Nie všetky páry sú už v tomto veku toho schopné, najmä nie samičky. Chce to aspoň 15 mesiacov, aby to šlo plynule ;).

Viac o tom ako kŕmim ja, a rôzne odpovede na otázky od iných chovateľov zebričiek nájdete na mojom webe:
www.australianastrild.eu

S pozdravom
Jaroslav Dvorský
P.S "držím palce"

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 04. 03. 2014 22:20 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web