Partneři:

Hrdličky nespievajú

dobrý deň mám už asi 1 týždeň doma párku hrdličiek :D zatial neviem ktorý je samec a ktorá je samica ževraj sa to zistuje podla spevu/cukrovania a oni stále nič a nič ešte ani raz nevydali žiadny zvuk myslíte si že im niečo chýba ? majú sa zle ? alebo si ešte len musia zviknúť ? :D

autor: Matúš Marták - vloženo: 26. 04. 2014 16:49 Citovat
►► [2] Hrdličky nespievajú

Zdravím, všetko je len o tom či sú hrdličky jednoducho zrelé, teda dostatočne vyspelé a pripravené na hniezdenie :) Mám čerstvý príklad z vlastnej skúsenosti, keď som si práve dnes priniesol k môjmu samcovi samicu. Hneď pred ňou začal cukrovať, vábiť ju na hniezdo. Priniesol som ju o tretej a už o piatej sa párili a to zopakovali ešte niekoľko krát kým sa zotmelo :D Aby som Vám mohol lepšie poradiť bolo by dobré, keby som tých vašich operencov videl na nejakej fotke :)

autor: Jaro - vloženo: 30. 04. 2014 21:47 Citovat
►► [3] Hrdličky nespievajú

Dobry den, ja hrdlicky nechovam, ale nemuze to byt i tim ze zmenili prostredi? Ja kdyz si dovezu novy par papousku, tak taky trva nez se rozkoukaji. Mara

autor: Marek P. - vloženo: 01. 05. 2014 17:47 Citovat
►► [4] Hrdličky nespievajú

Ja myslím, že za týždeň si hrdličky na nové prostredie zvyknú. Rozhodne je to však pre ne stres a šok. Je tiež rozdiel či noví obyvatelia sú v klietke sami alebo aj s pôvodnými obyvateľmi,ktorí pokiaľ na nových neútočia, môžu svojou prítomnosťou prišelcov upokojovať. Vtáky sa rýchlejšie naučia kde je miska s vodou či krmivo. Keď je vták sám, strach býva spočiatku väčší než hlad. Každopádne v hre je viacero faktorov. Poloha klietky, samotná klietka, vek vtákov ...

autor: Jaro - vloženo: 01. 05. 2014 22:48 Citovat
►► [5] Hrdličky nespievajú

Jaro :

Zdravím, všetko je len o tom či sú hrdličky jednoducho zrelé, teda dostatočne vyspelé a pripravené na hniezdenie :) Mám čerstvý príklad z vlastnej skúsenosti, keď som si práve dnes priniesol k môjmu samcovi samicu. Hneď pred ňou začal cukrovať, vábiť ju na hniezdo. Priniesol som ju o tretej a už o piatej sa párili a to zopakovali ešte niekoľko krát kým sa zotmelo :D Aby som Vám mohol lepšie poradiť bolo by dobré, keby som tých vašich operencov videl na nejakej fotke :)

Jaro :

fotku vám pošlem.. a dakujem za rady

autor: Matúš Marták - vloženo: 03. 05. 2014 18:25 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web