Partneři:

kdy dát ven rýžovníky,

díamantky ,rákosáky, panenky hnědoprsé ? Pásovníky škraboškové ,dlouhoocase ,tygříčky ,panenky bornéské -hnědohřbeté -bledé dám ven asi koncem Května.

Přílohy:

autor: RN - vloženo: 07. 05. 2014 18:05 Citovat
►► [2] kdy dát ven rýžovníky,

Dobrý den.
Na vaši otázku se hledá těžko odpověď. Nepíšete v jaké teplotě ptáky chováte v zimovišti. Voliérku mám ve stavební buňce a venkovní výlet mám jen metrový. Rýžovníky, astrildy rákosní, amadiny diamantové a pásovníky dlouhoocasé už mám venku, ale při chladnějším počasí je nepouštím ven. Při ranních teplotách blížící se 0 mají ptáci uvnitř kolem 8-12°.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 10. 05. 2014 08:00 Citovat
►► [3] kdy dát ven rýžovníky,

Díky za odpověď. Topil jsem na 22°,ale už snižuji teplotu na 18° . Tyto dvě voliery jsem právě dodělal. Teplota je tam
tak asi jako venku. Není ničím zateplená jen konstrukce OSB desky ve vnitř .Z čelního pohledu šindel natlučený na desky ,zevnitř na deskách 10mm překližka.Sklo 4mm tl. posuvné v plastových lištách. V jaké teplotě zimujete Vy?
Přidávám foto zimoviště a i něco z venkovních.

Přílohy:

autor: RN - vloženo: 10. 05. 2014 17:50 Citovat
►► [4] kdy dát ven rýžovníky,

Dobrý den, na úvod musím pochválit chovatelské zařízení. Doufám, že se konečně k nějakému po svém přestěhování také dopracuji.
Emil Škoda vám již v podstatě odpověděl. Hodně záleží na tom, na co jsou ptáci zvyklí, v jakých podmínkách byli chováni, popřípadě z jakých podmínek byli od jiného chovatele získáni, v jaké jsou ptáci kondici atd. Mnoho chovatelů se drží té zásady, že svou drobotinu nevypouští ven dřív, dokud se noční teploty neustálí alespoň na 10 °C. Ale je to individuální, záleží na mnoha faktorech.

S pozdravem
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 10. 05. 2014 18:46 Citovat
►► [5] kdy dát ven rýžovníky,

Ahoj vsem, taky se mi libi ta voliera. U drobotiny je perfektni ze tam muze byt zelene. U papousku moc dlouho nevydrzi :/. Muj kamos ma ryzovniky venku cely rok. Ale on je tak chova uz hodne dlouho. Mara

autor: Marek P. - vloženo: 10. 05. 2014 19:27 Citovat
►► [6] kdy dát ven rýžovníky,

I když jsem už jak naše děti říkají starší ročník ( 1960)
začal jsem dá se říct znovu před 3 roky. Třicet let jsem nic nechoval. Tenkrát jen zebry a chuvky.Dá se říct tedy od nuly.
Bednové klece i venkovní volierky jako stolařovi není problém vyrobit.Horší je to se zkušenostmi s chovem drobotě.
Cílem je asi přechod jen k chovu panenek. Momentálně mám dá se říct všehochuť. 3,2 panenka hnědoprsá
1,1 panenka hnědohřbetá
1,1 panenka bledá
2,1 panenka bornéská
1,1 tygříček
1,1 diamantky
3,1 rákosáci
1,1 plavý řýžovník
1,1 škraboškový pásovník
5,3 pásovník dlouhoocasý
1,0 šedý rýžovník
1,0 AG
1,0 čížek ohnivý

Přílohy:

autor: RN - vloženo: 10. 05. 2014 20:50 Citovat
►► [7] kdy dát ven rýžovníky,

Dnes jsem nainstaloval na obě volierky noční osvětlení. Jedná se o solární LED světlo s 3 ledkami. Při zkoušce ve tmě svítila LEDka 10 hodin.

Přílohy:

autor: RN - vloženo: 15. 05. 2014 19:35 Citovat
►► [8] kdy dát ven rýžovníky,

Už jsou tam i astrildi.

Přílohy:

autor: RN - vloženo: 21. 05. 2014 20:06 Citovat
►► [9] kdy dát ven rýžovníky,

Dobrý den,
pěkná voliéra i osazenstvo.
Ať se daří, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 24. 05. 2014 21:23 Citovat
►► [10] kdy dát ven rýžovníky,

Minulý týden jsem přestěhoval pro venkovní chladno droboť domů. Venku je jen pára plavých rýžáků se 2 týdením mládětem.
Dokončil jsem změnu osvětlení bednových klecí z osvětlení 2x30W zářivkami vně beden na 5 sad čtyř ledkových modulů (20ledek) na bednu.Při 8 boxech x 5 modulů 0,96W spotřeba +-
40W na celou sestavu. Náklady zhruba za 40 čtyřledkových modulů + trafo + elektromaterial cca pod 2000,-Kč. Samozřejmě
bez práce. Zapojoval jsem si to ač naprosto laik co se týče elektriky sám. Stačí umět rozeznat 3 barvy na vstupu do trafa
a na výstupu všude dávat plus na plus a mínus na mínus což je
na trafu i na ledkách označeno.Zatím to je bez stmívače.Jednoznačně je to úplně o něčem jiném než dříve zářivky.

Přílohy:

autor: RN - vloženo: 01. 09. 2014 17:17 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web