Partneři:

Odchov pod pestúnkami japonskými

Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať ako je to s odchovom mláďat iných vtákov. Prednedávnom mi padla samica kanára, práve sedela na vajíčkach, vajíčka som odobral, s dal ich do búdky pestúnkam. Mám dve samice. Odobral som im ich vajíčka, a podložil im tri od kanárov, ale nevysedeli nič. Kde som spravil chybu? Čo mám spraviť aby sa im podarilo vysedieť mladé od iných vtákov? Bude najlepšie prikúpiť do chovu dvoch samcov?


autor: Rastislav Štefanech - vloženo: 24. 08. 2014 21:19 Citovat
►► [2] Odchov pod pestúnkami japonskými

Dobrý deň!
Odchov pod pestúnkami japonskými je najlepší s príbuznými druhmi čeľadi Estrildidae. Kanáriky patria medzi pinkovité vtáky (Fringillidae) do rodu Serinus. Pri odchove kanárikov u náhradných rodičov sú preto vhodnejšie iné kanáriky. Po predchádzajúcej príprave pestúnok japonských je vo výnimočných prípadoch možný odchov aj kanárikov za predpokladu prijímania potravy určenej kanárikom. Aj na tejto webovej stránke sú články o chove pestúnok japonských http://www.amadina-gouldove.com/…a-domestica/ ako aj kanárikoch http://www.amadina-gouldove.com/…nus-canaria/, ktoré sú vhodné si prečítať. V článkoch o jednotlivých druhoch astrildovitých vtákov sa väčšinou píše či je možný odchov u náhradných rodičov.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 25. 08. 2014 07:54 Citovat
►► [3] Odchov pod pestúnkami japonskými

Mám aj iné páry kanárov, ale ani jedna z nich v tej dobe nesedela, a ja som o tie vajíčka nechcel prísť. Kamarát mi nakecal že pestúnky vysedia všetko, tak som to skúsil a nevyšlo.
Tie články som čítal už niekolkokrát


autor: Rastislav Štefanech - vloženo: 27. 08. 2014 21:14 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web