Partneři:

Nemocné mládě zebřičky

Dobrý den,
Měla jsem ve venkovní voliéře čtyřčlennou rodinku zebřiček. Když mláďata vyletěla z budky, přemístila jsem je kvůli zimě ke mně domů. Asi po týdnu jsem u jednoho z mláďat pozorovala načepíření, menší aktivitu, mělo do půlky přivřené oči a bylo drobnější a slabší než jeho sourozenec. Průjem se neobjevil a zdá se že zrní zobe, ale ne moc často. Už je to asi 6 dní a stav je pořád stejný. Přikládám foto nemocné zebřičky. Na fografii je se sourozencem, hned jde poznnat, že jí není moc dobře. Chci poprosit o nějakou radu.
Dekuji.

Přílohy:

autor: Jana Bartesková - vloženo: 17. 11. 2014 15:27 Citovat
►► [2] Nemocné mládě zebřičky

Dobrý deň!
Keď mláďatá vyletia z búdky nie sú ešte samostatné a rodičia ich ešte chovajú. Ich premiestnenie spôsobilo to, že oni sa snažia trochu žrať ale postupne sa oslabia až uhynú hladom. Pri oslabení organizmu sa môžu k tomu pričleniť ešte aj rôzne cudzopasníky a môže napríklad ich skorší úhyn spôsobiť invazívna tracheobronchitída, tzv. „prskavka“. Pokiaľ ešte žijú treba k nim pridať aj rodičovský pár aby ich nachoval.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 18. 11. 2014 06:47 Citovat
►► [3] Nemocné mládě zebřičky

Dobrý den,
Mláďata byla přemístěna i s rodiči. Staří je bezproblému krmili, tak nevím v čem se stal problém.

autor: Jana Bartesková - vloženo: 18. 11. 2014 15:55 Citovat
►► [4] Nemocné mládě zebřičky

Dobrý den,
nechci moc tipovat v čem je problém. Nicméně bych se pokusil o záchranu tím, že bych mladému dopřál teplo, klid, žádný stres. V pitném režimu bylinkové čaje obohacené o probiotika, případně nějaké vitamíny a minerály. Pokud nemáte doma probiotika přímo určená pro ptactvo, je možno použít Biopron. Je v kapslích, ty se dají rozdělat a obsah rozpustit třeba v čaji. Čaj NESMÍ být horký a je nutno jej častěji obměňovat. Určitě nenechávat čaj s rozpuštěnými probiotiky ptákům k dispozici třeba 24 hodin. Raději po 5 - 6 hodinách vylít, napáječku pořádně umýt a podávat novou, čerstvou dávku pitnou dávku.

Odkaz na Biotron - http://www.zbozi.cz/…e-tob-30-10/

Více sama doma těžko můžete udělat. Pro podávání léčiv je lépe, abych jejich užití stanovil veterinární lékař.

S pozdravem
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 18. 11. 2014 18:03 Citovat
►► [5] Nemocné mládě zebřičky

Dobrý den,
moc děkuji za radu vitamíny a minerály jsem dnes koupila a s tím čajem to zkusím.

autor: Jana Bartesková - vloženo: 18. 11. 2014 19:34 Citovat
►► [6] Nemocné mládě zebřičky

Ještě jednou dobrý den,
není zač děkovat. Nebál bych se vyzkoušet i probiotika. Někdy je problém ve špatném trávení. Samozřejmě netvrdím, že je to právě ten problém, který trápí vaši zebřičku. Nicméně probiotiky se nedá nic pokazit.

S pozdravem
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 18. 11. 2014 20:14 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web