Partneři:

Ostropestřec

Dobrý den, má někdo zkušenosti s používáním ostropestřce u AG a astrildů? Četla jsem, že je vhodné jim ho podávat. Pokud ano, jaké je vhodné dávkování? Děkuji Janette


autor: Janette Jerie - vloženo: 19. 03. 2015 20:08 Citovat
►► [2] Ostropestřec

Dobrý deň!
Pokiaľ viem zaoberali sa jeho vplyvom ako rastlinným prípravkom vo forme "Silivet sol" MVDr. Danica Černeková,VETSERVIS, s. r. o. Nitra a MVDr. Juraj Šimunek,Veterinárna poliklinika, Nové Zámky a bolo to publikované v časopise Chovateľ 4/2010. Aktívnou zložkou Silivet sol je extrakt z plodov Silybum marianum (ostropestrec mariánsky) s obsahom flavonoidov, ktorých súhrnný názov je silymarín.Tento regeneruje pečeňové bunky poškodené rôznymi toxínmi, antibiotikami, ťažkými kovmi a inými cudzorodými látkami, s ktorými môžu vtáky prísť do kontaktu a konzumovať ich. Ochranný účinok silymarínu je daný predovšetkým stabilizáciou bunkových membrán, antioxidačnými vlastnosťami a priaznivým ovplyvnením syntézy bielkovín v pečeňových bunkách. Uľahčuje vylučovanie žlče a utišuje kŕče,podporuje metabolizmus tela a trávenie. Ochrannú a podpornú funkciu má aj vitamín C, ktorý sa zúčastňuje na oxidoredukčných reakciách.
Jeho použitie má opodstatnenie pri všetkých poruchách činnosti pečene, po každej liečbe antibiotikami a chemoterapeutikami, počas rekonvalescencie po prekonaných chorobách pečene a infekčných chorobách, pri hnačkách, otravách, po podávaní zdravotne závadného krmiva a preventívne v každej vývojovej etape, v dávke 1 – 2 ml na 1 liter pitnej vody po dobu 7 dní. U mláďat holubov sa osvedčilo podávanie prípravku Silivet po dobu 4 týždňov spolu s probiotickým prípravkom Propoul plv., čo značne znížilo chorobnosť a úmrtnosť a zvýšilo odolnosť, životaschopnosť a rast mláďat. U maadín Gouldovej a iných astrildoch to neskúšali.

V.M.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 20. 03. 2015 07:30 Citovat
►► [3] Ostropestřec

Dobrý den, děkuji za vyčerpávající odpověď. JJ


autor: Janette Jerie - vloženo: 21. 03. 2015 06:43 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web