Partneři:

užitečné informace pro začátečníka

Dobrý den, chtěl bych si pořídit Amadiny Gouldové, jen bych měl pár informací pro začátek, abych neudělal blbost.
Dříve jsem měl zebřičky a po delší době jsem to už nemohl vydržet jak si stěbetají a musel jsem je dát pryč, protože klec mám ve stejné místnosti co spím. Proto bych se chtěl zeptát Vás zkušenějších, zda-li by jste si dokázali představit spát v jedné místností s AG. Jestli tito ptáčci dokáží být v klidu, pokud se v místnosti nic neděje, nebo ne?
Dále bych se chtěl zeptat, jestli mohou žít sami? Že bych si například koupil nejdříve jednoho a po chvilce druhého?
Ptáčky nechci na odchov, možná až později co je více poznám. Teď bych je chtěl jen jako "ozdobu" do místnosti.
Předem děkuji za všechny odpovědi :)

autor: Petr Ira - vloženo: 18. 05. 2015 13:42 Citovat
►► [2] užitečné informace pro začátečníka

Dobrý den,
dle mého názoru se nedá projev amadin s projevem zebřiček vůbec srovnat. Zebřičky pokládám za daleko hlučnější. Ne že by amadiny ani nepíply, ale jde spíš o jakési tišší ševelení, občas slyšitelnější písknutí.
Spát přímo v místnosti s ptáky nepokladám za příliš šťastné. Přece jen z klecí se práší, rozkládá se tam v teple ptačí trus a to vše pak chtě nechtě můžete vdechovat.
Amadiny není vhodné chovat jako jednotlivce. Jedinec by mohl strádat. Pokud si AG pořídíte, pořiďte si rovnou pár.

S pozdravem

M.Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 19. 05. 2015 18:15 Citovat
►► [3] užitečné informace pro začátečníka

Dobry den,

sam jsem choval 2 pary v mistnosti, kde jsem spal a co se tyce hluchu tak nebyl jediny problem obzvlast pokud jste choval zebricky. Na druhou stranu, nepodarilo se mi odchovat, ale to bych pripsal jinemu problemu.

Chovat jako jednotlivce je taky mozne, sam jsem choval necele dva roky samecka bez potizi, ale urcite zalezi na jednotlivci a popravde z paru budete mit vetsi radost.

autor: Filip Borka - vloženo: 20. 05. 2015 05:31 Citovat
►► [4] užitečné informace pro začátečníka

Mockrát děkuji za odpověď :) a už si jdu vyrábět klec :D kupovat budu 2 bylo by mi ho líto kdyby tam byl sám :) teď jen najít správného prodejce :) Děkuji za odpovědi
Btw o odchov se možná pokusím déle až se s nimi trošku seznámím, i když to nevidím dobře, protože bych neměl výletovou klec pro mladé.

autor: Petr Ira - vloženo: 31. 05. 2015 21:18 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web