Partneři:

AG - nová vajíčka mezi mláďaty

Dobrý den, 28.4. se mi vylíhla tři mláďata a vše probíhá dobře. Mají se čile k světu :) a jsou dobře krmená. Dneska poprvé vyletěla z budky. Včera jsem při kontrole zjistila, že v budce jsou kromě mladých už 2 vajíčka. Asi bych je měla odstranit, ale nemám to srdce je vyhodit. Jedná se o druhé hnízdění mladého párů. Mám šanci je odchovat nebo raději vyhodit? A pokud vyhodit, tak kdy? Až snese všechna? Děkuji za radu. J

autor: Janette Jerie - vloženo: 21. 05. 2015 11:04 Citovat
►► [2] AG - nová vajíčka mezi mláďaty

Dobrý deň!
Je to dosť častý priebeh hniezdenia, keď samička začne novú znášku pred opustením búdky mladými z predchádzajúceho hniezdenia. Pokiaľ mali len 3 mladé tie zvládne kŕmiť samček a samička ich postupne prestane kŕmiť. Vajíčka neodstraňujte aby sa samička nevysilovala novou znáškou. Pokiaľ sú chované v klietke bude potrebné mladé po samostatnom prijímaní potravy ich premiestniť.

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 21. 05. 2015 12:29 Citovat
►► [3] AG - nová vajíčka mezi mláďaty

Děkuji za odpověď, jsou v menší voliéře, bohužel další klec nemám, považuji o koupi. Co udělat, aby se to nestalo i potřetí, stačí mi dva odchovy. J

autor: Janette Jerie - vloženo: 21. 05. 2015 12:38 Citovat
►► [4] AG - nová vajíčka mezi mláďaty

Je predčasné radiť čo urobiť pre ukončenie hniezdenia pri začiatku druhého hniezdenia. Neviete ešte koľko mladých bude v druhom hniezde a pri vyletení mladých bude už leto. Každé hniezdenie je iné. Pre ukončenie hniezdenia po vyletení mladých je potrebné odstrániť každé možnosti nového zahniezdenia (búdku, zhluk vetvičiek, kokosové, sisalové vlákna, seno a trávu pre vytvorenie hniezda).

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 23. 05. 2015 22:06 Citovat
►► [5] AG - nová vajíčka mezi mláďaty

Děkuji, pohlidam si je. Zatím vypadají, že zvládají, mají 4 další vajíčka. V budce se samičkou nocují i mladí, zatím vypadá, že jí to nevadí a sameček stále krmí a mládí vypadají dobře. Pokud i potřetí snese do hnízda s mláďaty vajíčka, tak už je odstraním a po vylétnutí i co nejdříve budku. J

autor: Janette Jerie - vloženo: 24. 05. 2015 22:17 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web