Partneři:

Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda když oba řidiče opouští hnízdo s vajíčky tak na 5-15 minut několikrát během dne, je to problém. V mistnosti je kolem 23 °C. Kličené i vaječnou směs jsem jim sebrala po snesení posledního vajíčka. Když je pozorují, tak sameček nerad střídá samičku a stále se jí snaží dvořit. Je to jejich první hnízdění. Janette J

autor: Janette Jerie - vloženo: 07. 02. 2016 07:39 Citovat
►► [2] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý deň,
zatiaľ je to nie problém ale po vyliahnutí mladých to môže byť. Viac sa o tom písalo na http://www.amadina-gouldove.com/…okrky-mlade/
Zachladenie znášky je nebezpečné hlavne v počiatkoch inkubácie. Dôležité je aby v noci nezostala opustená znáška.

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 02. 2016 10:50 Citovat
►► [3] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den, děkuji, ten odkaz znám. Jinak situace je už asi jasná, dopoledne i samička přestala sedět (v hnizde meli 5 vajicek)a oba jsou hyperaktivní. Ani nevím, zda mám doufat, že by z toho mohlo něco být, kdyby se to dneska ještě usadilo, dnes to byl 7 den od snesení prvního vajíčka a na noc samička zasedla po tom posledním.JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 07. 02. 2016 14:00 Citovat
►► [4] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak odpoledne samička opět zasedla a sameček měl pořad potřebu dostavovat hnízdo, ale už samičku už i střídal, bohužel nebudu vědět, zda se to zítra nebude opakovat, jsem v práci. Tak nezbývá než doufat. :)

autor: Janette Jerie - vloženo: 07. 02. 2016 19:02 Citovat
►► [5] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak to vypadá, že se vše normalizovalo, určitě dám vědět, zda vyvedli mladé :)

autor: Janette Jerie - vloženo: 08. 02. 2016 19:51 Citovat
►► [6] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak 4 plná vajíčka z 5, sameček je teď za vzorňáka, při kontrole ho musím z budky vyšťouchat :), každým dnem by se už měli líhnout, tak snad bude už vše ok., když to je jejich první hnízdění :)

autor: Janette Jerie - vloženo: 18. 02. 2016 15:00 Citovat
►► [7] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý deň!
Keď je Váš pár tak na kontrolu hniezda zvyknutý myslím si, že bude možná kontrola aj vyliahnutých mladých. Pre každý prípad je dobre sa pripraviť na prikrmovanie.

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 19. 02. 2016 10:23 Citovat
►► [8] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den, krmici stříkačky mám, objednala jsem si je s S76, ale co si mám nejlépe pořídit na dokrmovani pro droboť, zatím jsem totiž dokrmovat nemusela. Děkuji JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 19. 02. 2016 15:04 Citovat
►► [9] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý deň!
Na dokrmovanie Orlux Handmix. Zmiešajte 7 dielov teplej vody a 1 diel ORLUX Handmix. Postupne znižujte až na 3 diely teplej vody a 1 diel ORLUX Handmix.

V.M.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 19. 02. 2016 19:34 Citovat
►► [10] Astrild rudokrký - hnízdění

Děkuji, doufám, že nebude potřeba, ale jako záloha je dobré vědět, i když netusim, jak bych to zvládla, neb chodim do práce,JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 19. 02. 2016 19:48 Citovat
►► [11] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den, tak dneska ráno byly už dva prckové na světě :) a vypadá to, že rodičové fungují. Vrátila jsem jim klicenou směs a vaječnou, tu zatím bez sušeného hmyzu, s tím raději ještě den dva počkam. JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 22. 02. 2016 12:05 Citovat
►► [12] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak v hnízdě jsou čtyři zdraví prckové :) , hezký den JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 27. 02. 2016 07:17 Citovat
►► [13] Astrild rudokrký - hnízdění

Sú chovatelia ktorí tvrdia, že u nich prebehol odchov bez problémov. Podľa mojich skúseností je rozhodujúci 5-12 deň, kedy som nachádzal vyhodené mladé.
V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 27. 02. 2016 08:50 Citovat
►► [14] Astrild rudokrký - hnízdění

Děkuji za informace ohledně chovu, doufám, že ty mí AR budou vzorňáci až do konce, ale určitě si dám pozor. JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 29. 02. 2016 11:37 Citovat
►► [15] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den, dneska 13 den jsem našla mladé nenakrmené,i když včera večer bylo vše v pořádku. Staří do budky litaji, ale volatka jsou stále prázdná. Jak dlouho mám čekat, jestli se to náhodou nevrátí do normálu, než začnu přikrmovat? Děkuji za rady. J

autor: Janette Jerie - vloženo: 05. 03. 2016 10:51 Citovat
►► [16] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak něco teď před polednem dostali, prosvitaji zrníčka, ale od amadiny jsem zvyklá, že se jim volatka úplně nadouvají, tady to bylo vždy méně než u AG, ale tohle je o poznání méně než třeba včera večer. Mám to nechat na přírodě nebo jak poznam,že už je čas zasáhnout, abych se neunahlila a nebylo to spíše ke škodě než užitku? Hezký den. JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 05. 03. 2016 11:59 Citovat
►► [17] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý deň!
Je dôležité aby mladé pýtali (žádonili) nachovať. V prípade, že už mláďata nevládzu rodičia ich nechajú a prípadne vyhodia (najslabšie prvé) z hniezda. Pokiaľ večer nebudú nachované budete musieť prikrmovať.

Pozdravuje V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 05. 03. 2016 14:17 Citovat
►► [18] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den pane Makovický,
děkuji za vaše rady. Dole přikládám dvě fotky, jak to vypadalo včera v dopoledních hodinách a jak večer. Dneska se situace dopoledne opakovala, teď už jsou jakž takž nakrmené, večer provedu kontrolu, jak jsou na tom. Jak jsem měla možnost je dneska dopoledne sledovat, tak samečkovi docela dlouho trvá, než dopoledne rozjede krmení, takže to samička po ránu táhne více méně sama. Taky jsem so všimla, že moc nekrmí klíčeným, ale dávají přednost suché směsi zrní a z toho vybírají jen určité zrní a to když nemají, tak prostě nekrmí, i když vaječné směsi a klíčeného mají dost.
Chtěla jsem se taky zeptat, zda je normální, když už od sedmého dne v noci na hnízdě není ani jeden rodič.
Přeju hezkou neděli JJ

Přílohy:

autor: Janette Jerie - vloženo: 06. 03. 2016 13:53 Citovat
►► [19] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý deň pani Janette Jerie,
je dobre pre predráždenosť pohlavného pudu, že nedávajú prednosť naklíčenému zrnu. Tým, že ste zistila ktorému druhu zrna dávajú prednosť a ním kŕmia je to podstatné čo ich stimuluje ku kŕmeniu. Vaječnú zmes je potrebné podávať aby si od nej neodvykli. Je prirodzené, že od siedmeho dňa nezahrievajú mladé nakoľko je to druh, ktorý pochádza z vnútrozemia Austrálie. Podľa fotiek je zrejmé ako som predpokladal, že je rozhodujúce nakŕmenie vo večerných hodinách.
Ja dúfam, že tak veľké mladé už dokŕmia do samostatnosti aj keď ostražitosť je vždy dôležitá už aj po vyletení mladých, kedy ich samička prestane kŕmiť a bude ich už len prikrmovať samček.
Pozdravuje V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 06. 03. 2016 15:16 Citovat
►► [20] Astrild rudokrký - hnízdění

Přeju hezký den, protože jsem se s tím ještě nesetkala, tak mám dotaz. Pokud jsou mladý na hnízdě a nejsou plně opeřená, je lehké poznat, zda jsou či nejsou nakrmena. Pokud se začnou přikrmovat v téhle době, tak s tím není problém ani po vylétnutí z hnízda. Jak ale poznam,když jsem většinu času v práci, že je sameček nekrmí po vylétnutí? A už vůbec nevím, jak je pak dokrmovat, když jsou po vylétnutí značně rychlí a já je mám v kleci dlouhé 140 cm?:) JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 07. 03. 2016 09:34 Citovat
►► [21] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý deň!
Keď sú mladé vyletené z hniezda vidíte ako pýtajú nachovať a či ich rodičia kŕmia. Väčšinou po predložení novej doplnenej dávky kŕmnej zmesi rodičia ju skrmujú a následne chovajú aj mladé.
Mladé, ktoré je nedostatočne kŕmené alebo nekŕmené rýchlo zoslabne a prestane prenasledovať rodičov aby ho nachovali. Mláďa ktoré je vyletené z hniezda sa ešte pár dní nebojí vašej ruky a ľahko ho odchytíte.

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 03. 2016 10:03 Citovat
►► [22] Astrild rudokrký - hnízdění

pátek - 19 den

Přílohy:

autor: Janette Jerie - vloženo: 12. 03. 2016 20:34 Citovat
►► [23] Astrild rudokrký - hnízdění

:)

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 13. 03. 2016 09:59 Citovat
►► [24] Astrild rudokrký - hnízdění

21 den, první pokusy s opuštěním budky, vypadá to na 3 kluky a jednu holku, tak uvidím po přepeření, zda jsem to dobře poznala :)

Přílohy:

autor: Janette Jerie - vloženo: 13. 03. 2016 18:46 Citovat
►► [25] Astrild rudokrký - hnízdění

Ešte 2 týždne a budú samostatné. Samičky sú vzácnejšie.
V.M.:)

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 16. 03. 2016 14:18 Citovat
►► [26] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den, tak prckové zatím prosperují. Samička je už ale začala odhánět a věnuje se znova hnízdu (zatím nesnesla), tak doufám, že sameček bude ještě pár dní krmit, zatím tak naštěstí činí. JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 20. 03. 2016 07:38 Citovat
►► [27] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak oprava, už má první vajíčko :)

autor: Janette Jerie - vloženo: 20. 03. 2016 09:34 Citovat
►► [28] Astrild rudokrký - hnízdění

Len nech samček ešte kŕmi mladé, ktoré už skúšajú zobať hlavne klasy senegalského prosa. :) V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 20. 03. 2016 10:24 Citovat
►► [29] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak sameček krmí a mladí jsou zatím v pohodě, zato o samičku mám strach, vypadá docela zdrchaně, když jsem se vrátila z práce, tak byla načepiřená a spala. Zadržené vajíčko to nebude,protože v hnízdě jsou dvě, ale evidentně není úplně v pohodě. Trochu jsem zvedla teplotu (23-24) a vlhkost (50) a budu doufat, že to je jen přechodná krize. Hezký večer JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 21. 03. 2016 18:59 Citovat
►► [30] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý večer,
znáška samičku vysiluje a rozhodujúca je zajtrajšia znáška. Do pitnej vody by som pridal Calci-Lux pre zvýšenú potrebu vápnika.
Pozdravuje V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 21. 03. 2016 19:54 Citovat
►► [31] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý večer, děkuji za vaše průvodcování mým prvním odchovem AR, je dobré mít s kým probrat případné problémy v chovu :) . Amadiny jsou v odchovu trochu jiné a řekla bych, že né tak choulostivé. Jinak Calci- Lux dávám v době odchovu 2 - 3x týdně a ještě dávám vařené skořápky. Zítra ho určitě dám a budu doufat, že se s tím holka popasuje, nerada bych o ní přišla.
Zdraví JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 21. 03. 2016 21:43 Citovat
►► [32] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý večer, tak samička už vypadá dobře, dneska snesla poslední páté vajíčko. Chtěla jsem se zeptat, kdy je vhodné oddělit mladé, píše se, že samostatný jsou kolem 40 dne. Nijak zvlášť na ně nejsou agresivní, jen samička je prohání, když se přiblíží k budce, klec je dlouhá 140cm a hluboká 40cm, takže prostor mají, aby byli dál od budky. Děkuji Janette

autor: Janette Jerie - vloženo: 24. 03. 2016 20:23 Citovat
►► [33] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak dneska je už prohání i sameček, už ani nekrmí a mladí žádaji tak nevýrazně, dneska je jim 32 dní, bude to už v pohodě? Mám je ještě nechat s rodiči? Zatím vyloženě agresivní nejsou jen je občas proženou. Děkuji za rady. J

autor: Janette Jerie - vloženo: 25. 03. 2016 09:06 Citovat
►► [34] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý deň!
Keď už mladé samostatne žerú je zbytočné ich nechávať pri rodičovskom páre ktorý začal druhé hniezdenie. Teraz máte viac času pozorovať mladé po premiestnení ako sa správajú a preto je vhodný čas na ich premiestnenie do podobných podmienok ako mali s rodičmi. Je potrebné im predložiť potravu ktorú najradšej konzumujú. Viem, že hlavne v staršej literatúre sa píše o dlhšom ponechaní pri rodičoch ale rodičovský pár už má ukončenú znášku a musí zasadnúť.

Prajem príjemné sviatky V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 25. 03. 2016 09:25 Citovat
►► [35] Astrild rudokrký - hnízdění

Mám jednoho samečka AR pohodáře, co je teď sám, dám ho k nim, aby se od něj učili, už jsem ho takhle použila u jiných mladých. Takže dneska přestěhuji :)

autor: Janette Jerie - vloženo: 25. 03. 2016 10:20 Citovat
►► [36] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak přestěhováno, všichni zúčastnění jsou zatím v pohodě, tak doufám, že i tuhle životní etapu omladina zvládne :) staří hned zasedli a sameček opravuje hnízdo. J

autor: Janette Jerie - vloženo: 25. 03. 2016 12:11 Citovat
►► [37] Astrild rudokrký - hnízdění

Tak mladí vesele přepeřují a jsou to nakonec všechno samečci :) , a pokud jsem si dobře všimla, tak prckové z druhé snůšky, co začali vylitavat z hnízda vypadají taky všichni na kluky, to se mi ještě nestalo, aby ze dvou snůšek nebyla ani jedna samička :) . JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 04. 05. 2016 11:16 Citovat
►► [38] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý deň!
Je to škoda, že nie je žiadna samička pre ich nedostatok. Je určite záruka zdedenia dobrých vlastností pri odchove ale pre toho kto má samičky. Už je skončené hniezdenie alebo majú aj tretie hniezdo?

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 05. 05. 2016 08:11 Citovat
►► [39] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den, přidejte prosím pár fotografií paní Janette Jerie. Moc děkuji a fandím Vám
Filip

autor: Filip Borka - vloženo: 05. 05. 2016 09:07 Citovat
►► [40] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den všem :) , rodičové se namlouvali, ale třetí hnízdění už bych nechtěla, aby se mi nevycerpala samička. Jinak v druhém odchovu jsem musela dva prvky dokrmovat. Přišla jsem na to ve chvíli, kdy jedno mladé mělo vyvrácenou hlavu dozadu a bylo apatické. Nebylo to o tom, že by rodiče nekrmili, ale dva větší sourozenci je pri krmení zaslapavali pod sebe. Naštěstí rodiče jsou zlatíčka, nevadilo jim, že několikrát za den jdu do budky, dvě mladé odnesu a dokrmim a zase je tam vrátím, taky jim dali. Krize trvala asi týden, pak se to srovnalo a před vylétnutím jsem již nemusela dokrmovat a které bylo dokrmovane již poznam jen podle čísla na kroužku :)
Pokusím se zase něco nafotit a pridat fotky. Jinak i systém strejda se osvědčil, první omladinu již naučil jak to u nas chodí a jsou to již mazáci.:)
Hezký den
Janette J

autor: Janette Jerie - vloženo: 05. 05. 2016 10:11 Citovat
►► [41] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý den, taky přeci jen bych potřebovala ještě jednu radu. Ráda bych v klidu ukončila hnízdění, jednak dvě úspěšné snůšky se mi zdají dost a jednak koncem června se stěhujeme. Před dvěma dny jsem odebrala budku, ale staří se stále namlouvaji a stále naletavaji na místo, kde byl otvor do budky a snaží se propasírovat mezi spriclemi :), sameček zatím krmí, samička začala mladé honit. Potřebuji, aby sameček ještě krmil, mladý nejsou zatím samostatný a osekat krmení taky nemůžu, to by se dotklo i mláďat, abych potlačila rozmnožovací pud. Jak nejlépe tuhle situaci řešit? Mám dát samičku jinam? Děkuji za radu a přeji hezký víkend :) JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 07. 05. 2016 07:14 Citovat
►► [42] Astrild rudokrký - hnízdění

Dobrý deň,
dve znášky sú určite dosť a samička potrebuje aby sa zastavil vývoj vajec. Ten otvor do búdky, ktorá bola zavesená zvon by mal byť čo najmenej nápadný prípadne prekrytý materiálom ako je celá klietková stena. Keď spomínate "spricle" tak mriežkou. Podstatné je aby samček kŕmil mladé. Tým, že by ste odstránila v tomto období samičku mohol by ju samček zháňať a to je riziko prestať kŕmiť mladé. Pravdepodobne samička ešte znesie 2-3 vajíčka ktoré treba čím skôr odstrániť aby sa nenaučili ich požierať.

Pozdravuje V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 05. 2016 15:31 Citovat
►► [43] Astrild rudokrký - hnízdění

foto ze včerejška :)

Přílohy:

autor: Janette Jerie - vloženo: 08. 05. 2016 11:32 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web