Partneři:

Astrild rákosní

Dobrý den,
astrildi rákosní začali snášet vajíčka, v pátek to bylo 7 kousků. Bohužel nezasedli, pouze tam dvě noci spali a teď prostě chodí jen nahoru a dolu, občas je slyšet jak posunjí s vajíčky, ale jinak nic. Vím, že to je již ztracený vrh, ale chtěla jsem se zeptat, zda mám vajíčka vyndat a budku nechat nebo mám sebrat i budku.
Ještě mám jednu obecnou otázku, do kdy musí samička na vajíčka zasednout, aby z nich něco bylo.

Děkuji za rady a přeji všem hezkou neděli :)

JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 06. 03. 2016 14:00 Citovat
►► [2] Astrild rákosní

Dobrý deň,
aj keď by to bola stratená znáška netreba aspoň 2 týždne ju odstraňovať aby sa samička nevysilovala novou znáškou. Pokiaľ je to mladý pár môže sa to zlepšiť v druhom hniezdení. Je veľmi veľa dôvodov pre nezasadnutie na znáške ale niekedy sa stáva, že zasadnú až po znesení posledného vajíčka. Pokiaľ sú vajíčka oplodnené a nezačne sa vyvíjať plod nehrozí zachladenie znášky ale po dlhšom čase vyschnutiu. Tým, že je počuť posúvanie vajíčok nebude chyba v nedostatočne vybudovanom hniezde a malom množstve hniezdneho materiálu?

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 06. 03. 2016 15:42 Citovat
►► [3] Astrild rákosní

Dobrý den,
hnízdo je ladabile vystavěné, ale netuším, co jím mám ještě přidat. Měli k dispozici seno, bavlnu, kokosové vlákno, bambus a směs všeho možného i s chlupy, většinou to zůstalo na dně klece, pouze to vytahali z držáčku a použili z toho tak 1%. JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 06. 03. 2016 15:49 Citovat
►► [4] Astrild rákosní

Dobrý večer,
je to zrejme mladý pár a keď nestavia hniezdo treba im vložiť hniezdny materiál do búdky a vyformovať na hniezdo. Oni nebudú sedieť na vajciach bez hniezda.
V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 06. 03. 2016 20:29 Citovat
►► [5] Astrild rákosní

Dobrý den, na dno budky vždy dávám kokosové vlákna, které stocim tak, aby to byl základ hnízda. Oni to použili a částečně dostavěli, pokud se zadaří vyfotit, tak během dne sem přidám fotku. Mám ještě jeden pár a ten na tomhle základu staví už třetí den, nechci je rušit, tak zatím nevím, jestli už nezačal snášet.
Dle vaší řady jim vajíčka nechám dva týdny a pak je dám pryč.
Ještě jednou děkuji za rady, mám sice knihu, ale tam se vše nenajde a není nad řady zkušených chovatelů.:)
Hezký den Janette

autor: Janette Jerie - vloženo: 07. 03. 2016 09:23 Citovat
►► [6] Astrild rákosní

tak dle fotky po dvou dnech pauzy přidali další vajíčko.

Přílohy:

autor: Janette Jerie - vloženo: 07. 03. 2016 10:19 Citovat
►► [7] Astrild rákosní

Dobrý deň,
to môže byť zapríčinené poruchou u samičky. Tiež je možné, že u predchádzajúceho chovateľa bola znáška podkladaná pod pestúnky japonské a samička alebo pár bol len použitý na znášku. Je veľa dôvodov keď nič neviete o páre. Je tiež možnosť v prepárení.

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 03. 2016 12:06 Citovat
►► [8] Astrild rákosní

Uvidim co bude dál, chovatel od kterého jsem je koupila je pořídil jako mladé, zkusim se ho zeptat zda se ptal na jejich odchov. On sám měl od nich jeden odchov, zasedli po tretim vajíčku, mláďata se vylíhla, ale padla po vylétnutí.
Teď mi už jde jen o to, co je pro ně nejlepší, mláďata jsou pro mne jako bonus, jinak je mám na relax :) JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 07. 03. 2016 12:13 Citovat
►► [9] Astrild rákosní

Tak k dnešnímu dni už mají 9 vajíček. Sama jsem jim vyplnila budku materiálem do hnízda, nejsou už tak nervózní a v hnízdě se zdržují déle, i když nezasedli. Teď už by jen bylo dobré, aby přestala snášet. J

autor: Janette Jerie - vloženo: 08. 03. 2016 13:27 Citovat
►► [10] Astrild rákosní

Dobrý večer,
netreba im podávať naklíčené zrno a podávať čo najviac rozdrvených vaječných škrupín pre zvýšený prísun vápnika. Neviem do akej miery konzumujú vaječnú miešanku ale ak neprestane znáška a nezasadnú bude potrebné odobrať búdku a prestať podávať aj vaječnú zmes. Na ukončenie znášky pomáha tiež skracovanie dňa a predlžovanie noci ale to by ste len tento pár musela mať v samostatnej miestnosti.

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 08. 03. 2016 22:41 Citovat
►► [11] Astrild rákosní

Dobrý den, naklíčené a vaječnou michanici jin nepodavam již od pátého vajíčka, dělám to tak ve svém chovu, vracim až po vylíhnutí. Dotují vápníkem, vitamíny a skořápky mají taky k dispozici. Počkam do pátku, pokud bude dál snášet nebo nezasedne, tak budku odeberou a dám jim pauzu. Přeju hezký den. J

autor: Janette Jerie - vloženo: 09. 03. 2016 08:07 Citovat
►► [12] Astrild rákosní

Dobrý den.Tak dneska 10 vajíčko a žádný náznak, že by zasedli, tak jsem budku odebrala. Třeba to na podzim bude lepší. JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 10. 03. 2016 19:38 Citovat
►► [13] Astrild rákosní

Dobrý deň,
samička ešte znesie aj na dno klietky ale záleží tiež na jej veku a možnosti výmeny partnerov.

V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 11. 03. 2016 08:24 Citovat
►► [14] Astrild rákosní

Dobrý den, je jí něco přes rok, bohužel jiného samečka přírodního nemám, pouze žlutého. Děkuji za rady. Janette

autor: Janette Jerie - vloženo: 11. 03. 2016 09:48 Citovat
►► [15] Astrild rákosní

Dobrý den, je normální, aby na hnízdě seděl převážně sameček? Má to šanci na úspěch? JJ

autor: Janette Jerie - vloženo: 02. 04. 2016 11:17 Citovat
►► [16] Astrild rákosní

Tak nejdřív to vypadalo dramaticky, ale nakonec jsou vzorní rodiče. :)

Přílohy:

autor: Janette Jerie - vloženo: 08. 05. 2016 11:35 Citovat
►► [17] Astrild rákosní

Dobrý den, moc blahopřeji a věřím, že musí být radost sledovat tuto droboť :). Chtěl bych se zeptat jestli jste si dělala bedmovky sama, nebo jsou dělané na zakázku, jsou moc hezké. Mohla byste popř. napsat kontakt na prodejce? Moc děkuji a přidávám mé mladé gouldičky :)

Přílohy:

autor: Filip Borka - vloženo: 08. 05. 2016 20:02 Citovat
►► [18] Astrild rákosní

Dobrý den, tak tyhle bednovky dělal pan Brázdil, bohužel to byly jeho poslední. Jinak taky teď mám mladé AG, ale největší raráškové jsou právě rákosaci :) . Přeju hezký den a úspěšné odchovy. J

autor: Janette Jerie - vloženo: 11. 05. 2016 15:09 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web