Partneři:

Amarant malý

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, amaranti vystavěli na dně klece pěkné hnízdo,budku ignorovali, samička snesla vajíčka a zasedli, vydrželo to jeden den a pak samička přestala sedět, sedí pouze sameček, ale ten nesedí v noci. Klec je velká 140*40*40cm, vaječnou se sušeným hmyzem jsem vyřadila, mají pouze klas, suché zrní doplněné máčeným. Občas samička samce vystřídá, ale vetšinou je venku a volá/ píská. Co bych měla změnit nebo upravit? Děkuji za rady a přeji všem hezký den :) JJ


autor: Janette Jerie - vloženo: 21. 09. 2016 11:55 Citovat
►► [2] Amarant malý

Dobrý deň!
Niektoré páry amarantov malých uprednostňujú búdku na hniezdenie nižšie umiestnenú, tak aby mohli na búdku dosadnúť a aj vtedy sa stane, že hniezdo postavia na búdke. Pokiaľ je to mladý pár a upravíte umiestnenie búdky prípadne ho zamaskujete vetvičkami a nie sú iné rušivé podnety pri hniezdení (iný pár v klietke, druhý samec alebo pár amarantov v blízkosti ku ktorému inklinuje samička a pod. ) a samička nemala problém pri znáške druhé hniezdenie by malo prebehnúť úspešnejšie. Záleží tiež či je ukončená znáška.
Pozdravuje V.M.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 21. 09. 2016 13:46 Citovat
►► [3] Amarant malý

Je to mladý pár, první hnízdění, další amaranty nemám. Tohle je třetí snůška, první dvě byly mimo budku, k dispozici měly dvě, ani jedna se jim nelíbila, úplně je ignorovali. Přestěhovala jsem je do vetší klece, dala křoví a okamžitě si pod ním vystavěli krásné hnízdo. Myslím, že snůška byla ukončená v neděli a to samička taky zasedla, ale pak si to druhý den rozmyslela. No nechám je v klidu a uvidím co bude dál, nechci jí teď motivovat k další snůšce.


autor: Janette Jerie - vloženo: 21. 09. 2016 14:29 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web